Lietuvių delegacijos startai pasaulio veteranų orientavimosi sporto pirmenybėse

Lietuvos delegacija pasaulio veteranų čempionate Naujojoje Zelandijoje

Pasaulio veteranų orientavimosi sporto čempionatas – didžiausias pasaulio veteranų žaidynių sporto renginys startavo Naujosios Zelandijos mieste Oklende. Orientavimosi įgūdžius čempionate demonstravo per 1700 dalyvių iš 40 šalių.

Sprinto finalas vyko populiariajame Alberto parke, kuris yra vidury Oklendo miesto. Moterų iki 60 metų sprinto finale Vitalija Ptašekienė 17 kontrolinių punktų surinko per 16 min. 35 sek. ir bendroje rikiuotėje užėmė 13-ą vietą. Kita lietuvė Laimutė Keinienė distanciją įveikė per 24:01 min. ir užėmė 51-ą vietą. 16-oje vietoje švieslentėje rodė Jūratės Ulevičienės rezultatą, kuri varžėsi tarp moterų iki 65-erių metų grupėje. Ji 16 kontrolinių punktų surinko per 19 min. 13 sek.

18120377_253138168488070_1873767148_o

Vitalija Ptašekienė po sprinto finišo

Sprinto finale vyrų iki 55 metų grupėje Donatas Kazlauskas 2,9 km distanciją su 24 kontroliniais punktais įveikė per 21 min. 16 sek ir užėmė 49-ą vietą. Nuo lyderio, čempionato šeimininkų atstovo Warren Key lietuvis atsiliko 6 min. 37 sek.

Toje pačioje amžiaus kategorijoje, tik tarp vyrų, Henrikas Ulevičius užėmė 37-ą vietą. Julius Ptašekas dalyvavo B sprinto finalo varžybose.

Ilgoje distancijoje savo įgūdžius veteranai pasitikrins ypač išskirtinėje vietovėje – Woodhill‘o miške. Jame trasa bus tiek techniškai, tiek fiziškai sudėtinga ir kaip čempionato biuletenyje buvo įspėta: „Tie, kurie sugėbės išlikti susikoncentravę  ir kiekvieną objektą seks tiek žemėlapyje, tiek vietovėje, lips ant podiumo“.

Daugiausiai dalyvių čempionate yra iš Švedijos – 352 dalyviai. Gausiausia grupė tarp veteranų yra vyrų iki 65-erių metų – ten yra net 210 dalyvių.