Žiemos sporto mylėtojas

New Bitmap ImageNew Bitmap Image (2)

„Labiausiai mėgstu slidinėti, kai buvau moksleivis mes slidinėdavome nuo lapkričio iki balandžio. Dabar nėra tokių žiemų… Pasiilgstu sniego ir labai norėčiau, kad būtų 9 mėnesiai žiemos ir 3 mėnesiai vasaros“, – sakė Andrejus Gerasimovas iš Šiaulių „Igtisos“ klubo, apgailestaudamas, kad dabar oro sąlygos žiemos sportui Lietuvoje itin nedėkingos. Nors ir šį sezoną sniegu žiema nelepino, prieš pora savaičių A. Gerasimovas grįžo iš pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionato Krasnojarske. Lietuvos orientavimosi sporto žiemos rinktinei atstovauja dar nuo 2004-ų metų, o savo jaunystės laikais dažnai ir bėgdavo už Lietuvą pasaulio pirmenybėse.

17361806_630762617124809_9052207541536006213_n

Orienteering.lt rubrikoje „Stambiu masteliu“ – pokalbis su Andrejumi apie ilgesį ilgoms žiemoms, alinančius kariškių topografinius orientacinius ir ištvermės reikalaujančias multisporto varžybas.

– Kiek metų esi orientavimosi sporte?

– Orientavimosi sportu užsiiminėju jau 19 metų.

– Kaip atėjai į šį sportą?

– Mokykloje jaunas treneris rinko vaikus į naują būrelį, kuris labiau sudomino tuo, kad miške žaisim futbolą, o ne orientuosimės. Po metų pradėjau treniruotis pas Lidą Michailovą, kuri ir susiejo mano gyvenimą su orientavimosi sportu. Man patinka gamta, mėgstu laiką leisti miške, varžytis, esu azartiškas. Šiuos savo pomėgius puikiai atitinka orientavimosi sportas.

– Kuo užsiimi gyvenime, kalbant ne apie sportą?

– Šiuo metu dirbu UAB „Igtisa“ įmonėje pardavimų vadybininku. Esu jaunas tėtis, todėl artimiausiu metu pagrindinė veikla bus leisti laiką su sūnumi. Priklausau „Igtisa“ sporto klubui.

– Užsiimi orientavimosi sportu ir kaip kariškis. Kokie įdomiausi prisiminimai iš karinių topografinių?

– Esu karys savanoris. Skirtumas tarp abiejų žemėlapių yra tas, kad topografiniai nėra tokie tikslūs kaip sportiniai. Juose nėra pavaizduoti smulkūs orientyrai. Juos naudojant, dažniausiai reikia vadovautis pagrindiniais keliais arba kvartaliniais takeliais bei stambiausiomis reljefo formomis.

Kariuomenės varžybų prisiminti nesinori, nes dažniausiai iš jų grįžtu labai pavargęs, su pritrintomis ir skaudančiomis kojomis. Ten visos varžybos yra vykdomos su kariuomenės apranga ir batais, nesvarbu koks yra oras. Šią vasarą teko dalyvauti varžybose, kai lauke buvo apie 30 laipsnių karščio.

– Patirties apstu visose OS disciplinose: tiek bėgte, tiek dviračiais, tiek slidėmis. Kuri visgi labiausiai patinka ir kodėl? Kokį kitą sportą norėtum išbandyti ir kodėl?

– Labiausiai mėgstu slidinėti, kai buvau moksleivis mes slidinėdavome nuo lapkričio iki balandžio. Dabar nėra tokių žiemų… Labai pasiilgstu sniego ir labai norėčiau, kad būtų 9 mėnesiai žiemos ir 3 mėnesiai vasaros. Vieno dalyko, kurio gailiuosi neišbandęs gyvenime – žaisti rankinį, kadangi šį sportą  yra  žaidę beveik visi mano šeimoje.

– Esi daugkartinis multisporto varžybų dalyvis. Kuo tokios varžybos yra įdomios ir kokio specifinio pasirengimo reikalauja?

– Praėjusiais metais įveikiau nemažai multisporto varžybų. Aš manau, kad multisportas yra įdomus tuo, kad jame vyrauja ne viena sporto šaka, o daug. Reikia ne tik greitai bėgti, bet ir minti dviratį, važiuoti riedučiais, irkluoti, kartais netgi plaukti, leistis virve. Visa tai reikalauja daug ištvermės. Norint tinkamai pasirengti tokioms varžybos, reikia daug treniruotis, lavinti savo ištvermę. Be to, turi tobulinti ir savo techninius įgūdžius. Pavyzdžiui, aš nemoku leistis virve, nors šiemet vienose varžybose teko tai daryti. Reikėjo nemažai drąsos.

– Didžiausias laimėjimas sporte, kuriuo džiaugeisi ir koks jis:

– Didelių asmeninių laimėjimų sporte dar neturiu, tačiau tikiuosi jų bus ateityje. Labai džiaugiuosi komandine pergale „Klubų taurėje“, kur du metus iš eilės su „Igtisa“ laimėjome estafetę. Įsimintinos pergalės yra Lietuvos čempionate estafetėje su Martynu Tirliku ir Viliumi Aleliūnu.

– Ar turi savo kokį nors ritualą prieš varžybas?

– Kai buvau moksleivis, eidavau vienas pabūti į mišką, susikaupti prieš startą. Dabar jokių ritualų neturiu.

– Jei reiktų įvardyti žemėlapį iš tos vietos kur gimei ir augai, kuris tai būtų?

– Gražutės žemėlapis.

– Mano gyvenimo moto:

– Pasiimti iš gyvenimo viską, ką jis duoda.

Data: 2017-03-23