Geriausias sprinteris Baltijos šalyse
„Didžiausias mano laimėjimas dar ateityje“, – paklaustas, koks laimėjimas jam buvo įsimintiniausias, sakė Jonas Vytautas Gvildys iš Kauno „Medeinos“ klubo. Ambicingas, universalus sportininkas net 21 kartą tapo Lietuvos čempionu įvairiose orientavimosi sporto bėgte distancijose.
Taip pat turi orientavimosi patirties įvairiausiose pasaulio vietovėse. Vienas aukščiausių karjeros pasiekimų – penkta vieta ypač techniškai sudėtingoje vidutinėje distancijoje Prancūzijoje 2011-ais metais. Stipriausias sprinteris tarp Baltijos šalių šiuo metu užimą 23-ią vietą pagal Tarptautinės orientavimosi federacijos reitingą.
Orienteering.lt rubrikoje „Stambiu masteliu“ – apie Joną ir orientavimosi sportą
– Kiek metų esi orientavimosi sporte?
– Prieš atsakydamas, pasiteiravau mamos: „Mama, kiek metų aš jau orientavimosi sporte?“. Ši atsakė: „Gimei ir esi“. Mano pirmos oficialios varžybos buvo Tako daugiadienės 1996-aisiais Plateliuose. Tačiau orientuotis pradėjau šiek tiek anksčiau. Jei gerai pamenu, turiu diplomą iš 1994 metų Kauno miesto masinių varžybų. Buvau labai mažas, bet kiekvieną ketvirtadienį vykstančiose masinėse varžybose trasas įveikinėdavau paskui mamą, nebeatsimenu ar ką nors suprasdavau. Bet manau, kad suprasdavau, nes vis dar mėgstu šį sportą ir neketinu sustoti. Prieš pradedant reguliariai lankyti orientavimosi sporto treniruotes teko išbandyti sportinę gimnastiką. Bet tas truko labai trumpai, palyginus su mano orientavimosi stažu.
– Kaip atėjai į šį sportą?
– Aplinka kalta. Gimiau ir atėjau. Iš tikrųjų, norėčiau pats prisiminti, kodėl atėjau. Buvau labai mažas, kai mane prikalbino, tiesiog nepamenu kaip.
– Kuo užsiimi gyvenime, kalbant ne apie sportą?
– Derinu viską prie sporto, šiuo metu jis prioritetas. Šiek tiek darbuojuosi tėčio kontoroje, padedu tvarkyti dbtopo varžybų duombazę ir interneto puslapį.
– Didžiausias laimėjimas sporte, kuriuo džiaugeisi ir koks jis?
– Didžiausias mano laimėjimas dar ateityje. Labai sunku išskirti kokį nors pasiekimą, kaip daugiausiai džiaugsmo suteikusį. Jų labai daug, viena pergalė keičia kitą ir negali palyginti. Labai daug emocijų suteikia komandinės varžybos, tokios kaip „Jukola“ ar „10Mila“, jas geriausiai atsimenu, net ir tas, kurios vyko prieš daug metų. Savo aukščiausiu asmeniniu pasiekimu įvardinčiau 5 vietą vidutinėje distancijoje 2011-aisiais pasaulio čempionate Prancūzijoje.
– Koks buvo didžiausias minčių nuklydimas varžybų metu?
– Labai sunkus klausimas, toks pat kaip ir „Ką sapnavai?“. Po varžybų jau nebeatsimeni taip kaip ir vos nubudus nebeatsimeni ką sapnavai, nors ką tik žinojai. Varžybų metu stengiuosi pašalinių minčių neturėti, jei tik kokia atsiranda, iškart atsikratau, matyt todėl nei vienos nebegaliu įvardinti.
– Ar turi savo kokį nors ritualą prieš varžybas?
– Esu paprastas. Visada stengiuosi bent šiek tiek apšilti, bet nesu ilgų apšilimų mėgėjas. Neturiu jokių daiktų, prie kurių būčiau prisirišęs. Stengiuosi gerai užsirišti batus, nepamiršti kompaso ir atsižymėjimo kortelės.
– Ar norėtum, kad orientavimosi sportu užsiimtų Tavo vaikai ir kodėl?
– Norėčiau. Aišku, jei to norės ir būsima vaikų mama. Vaikams prievartos nereikia – jei nepatiks, užsiims kitais sportais. Kai ateis laikas, būsiu pasiruošęs ir sugebėsiu įtikinti savo vaiką/us pasirinkti teisingai.
– Kiek šalių esi aplankęs?
–Nesu iš tų, kuris jas skaičiuoja. Bet labai daug ir labai tolimas.
–Kokį kitą sportą norėtum išbandyti ir kodėl?
–Dažnai užsiimu kitais sportais. Turiu tikslų bėgime, pavyzdžiui, šiuo metu ruošiuosi Berlyno pusmaratoniui. Turiu tikslų triatlone – plaukimui skiriu 3 valandas per savaitę. Dėl įdomumo norėčiau išbandyti kokį autosportą, pavyzdžiui, ralio lenktynes.
–Koks pagal tave yra idealus laiko praleidimo būdas?
–Idealus laisvalaikis man yra aktyvus. Tačiau taip pat kaip ir visi, mėgstu serialus, stalo žaidimus, knygas. Iš tikro, nuo mažens mėgstu puzlės dėliones. Kartą į du ar tris metus nusiperku kokią dėlionę apie 3 tūkst. detalių ir dėlioju valandų valandas.
–Jei reiktų įvardyti žemėlapį iš tos vietos kur gimei ir augai, kuris tai būtų?
–Kleboniškio miškas.
Data: 2017-01-19