Orientavimosi bingo

Orientavimosi bingo
Treniruotės tipas: BFA, Ox
Tikslinė grupė: Pradedantieji, pažengę, patyrę
Amžiaus grupė: 6-9, 10-12, 13-15
Vieta: Viduje, lauke
Inventorius: „Bingo” kortelės, žemėlapio simbolių kortelės, žemėlapis, kompasas, punktai, rašymo priemonės
Tikslas: Supažindinti moksleivius su orientavimosi sportu įdomiu būdu, išmokti suprasti žemėlapį, susiorientuoti aplinkoje
Aprašymas: Pratimą galima atlikti kaip bendro fizinio aktyvumo užduotį, kuriai nereikia žemėlapio, arba orientavimosi treniruotę su žemėlapiu. Sporto salėje arba lauke paslėpkite korteles su žemėlapio simboliais. Moksleiviai gauna „bingo” korteles ir turi surasti reikalingus žemėlapio simbolius, kurie yra paslėpti įvairiose vietose sporto salėje arba lauke. Laimi tas, kuris surenka laimingą eilutę, įstrižainę arba užpildo visą lentelę (kaip loterijoje). Moksleiviai gali bėgioti individualiai arba porose.

Orientavimosi užduočiai paruoškite žemėlapius su po teritoriją ar jos dalį išdėstytus kontrolinius punktus ir „bingo“ korteles su numeriais arba piešiniais (gyvūnais, pokemonais ar pan.) Moksleiviai, rinkdami kontrolinius punktus, pildo savo „bingo” korteles iki kol surenka „bingo“. Numerių/paveikslėlių turi būti daugiau negu jų reikia surinkti vienoje „bingo“ kortelėje (pvz. iš viso 12 skaičių – kortelėje yra 9 skaičiai).

Panašūs pratimai:  
Priedai:  
Video: