Lapės medžioklė

Lapės medžioklė
Treniruotės tipas: Ox
Tikslinė grupė: Pradedantieji, pažengę
Amžiaus grupė: 6-9, 10-12, 13-15
Vieta: Lauke
Inventorius: Žemėlapis, kompasas, prizmės, pasižymėjimas
Tikslas: Lavinti žemėlapio skaitymo ir kelio pasirinkimo įgūdžius smagioje treniruotėje
Aprašymas: Mokytojas eina pagal žemėlapyje pažymėtą liniją, o moksleiviai bėgdami tarp laisvai išdėstytų kontrolinių punktų turi „atsižymėti” pas mokytoją.

 

Paruoškite žemėlapį su teritorijoje išdėstytais kontroliniais punktais bei linija pažymėkite „lapės“ (mokytojo) maršrutą (aplink mokyklą arba palei kelią ir pan.) Iš pradžių apeikite „lapės“ maršrutą su moksleiviais. Žaidimas prasideda, kai mokytojas ima judėti „lapės“ maršrutu. Moksleiviai turi nubėgti į vieną iš kontrolinių punktų, jį atsižymėti (arba įsiminti kontroliniame punkte padėtą piešinį, skaičių ar raidę ir pan.) ir bėgti atgal pas mokytoją. Tuomet mokytojas gali patikrinti, ar moksleivis buvo reikiamame punkte. Mokytojas gali judėti palei liniją pėstute, tačiau gali „pagudrauti“ ir imti judėti priešinga kryptimi, bėgti arba pasislėpti… Žaidimas baigiasi, kai „lapė“ apeina visą maršrutą vienąkart (arba kelis kartus), arba vienas iš moksleivių suranda visus kontrolinius punktus.

Moksleiviai turi prisitaikyti prie nuolat kintančios situacijos: apskaičiuoti, kuria tvarka patogiau surinkti punktus pagal tai, kaip juda „lapė“; susiorientuoti, kurioje linijos atkarpoje jie yra.

Panašūs pratimai:
Priedai:
Video: http://aktivitetsbanken.no/orientering/ovelser/revejakten/