Mokyklų žemėlapiai

Surask savo mokyklos žemėlapį! <nuoroda į žemėlapius>

Norite, kad aplink jūsų mokyklą būtų subraižytas žemėlapis? Kreipkitės į artimiausią <klubą> arba <palikite savo kontaktus> mums!

<žemėlapių galerija>

Orientavimosi sportui yra naudojami sportiniai žemėlapiai, kurie yra specialiai nubraižomi naudojant visuotinai pripažįstamus sutartinius ženklus. Mokyklose geriausia naudoti stambaus mastelio (1:1000 – 1:4000) žemėlapiai, kuriuose yra pažymėti visi svarbiausi vietovės objektai – pastatai, medžiai, krūmai, žaidimų įrenginiai. Šie žemėlapiai yra daug detalesni negu įprasti smulkesnio mastelio topografiniai žemėlapiai, miestų planai arba populiariausi kasdien naudojami žemėlapiai internete.

Orientavimosi sporto žemėlapiuose spalvos ir sutartiniai ženklai yra naudojami nuosekliai. Šiomis spalvomis žymimi tik pasirinktos rūšies objektai:

<lentelė>

Kiekvienas objektas turi unikalų žymėjimą. Pavyzdžiui, vienišas medis yra visuomet žymimas žaliu apskritimu, akmuo – juodu apskritimu, takelis – juoda brūkšniuota linija. Norint gerai suprasti žemėlapį, reikia žinoti kuo daugiau sutartinių ženklų reikšmių!

<sutartiniai ženklai>