Suomijoje baigėsi 2024 m. Pasaulio orientavimosi sporto bėgte taurė

Rugsėjo 26 – 29 dienomis Suomijoje, Kuopio apylinkėse vyko paskutinis Pasaulio orientavimosi sporto bėgte taurės etapas. 165 vyrai bei 129 moterys iš 32 valstybių varžėsi ilgoje, vidutinėje bei estafečių trasose.

Lietuvai šiose varžybose atstovavo:

Aušrinė Kutkaitė (ilga, vidutinė ir estafetės), SK Igtisa

Algirdas Bartkevičius (vidutinė, estafetės), SM Gaja / OK Takas

Vilius Aleliūnas (vidutinė, estafetės), SK S-Sportas

Pirmąją dieną sportininkai varžėsi ilgoje trasoje. Moterų grupėms atstovėms reikėjo įveikti 11.7 km trasą su 23 kontroliniais punktais, o vyrų – 14.5 km trasą su 25 kontroliniais punktais.

Vienintelė Lietuvos atstovė 🇱🇹 , Aušrinė Kutkaitė trasą įveikė per 1 val. 44 min. 45 sek. bei užėmė 64 vietą. Nugalėtoja tapo Švedijos sportininkė Tove Alexandersson, kuri trasoje užtruko 1 val. 13 min. 45 sek. Antrąją vietą iškovojo Simona Aebersold iš Šveicarijos, o trečiąją – Hanna Lundberg iš Švedijos.

Vyrų grupėje čempionu tapo Miika Kirmula iš Suomijos. Paskutinį kartą Suomijos sportininkas Pasaulio taurės etapą laimėjo prieš 13 metų ir tai buvo Pasi Ikonenas, kuris šiais metais dėl sudėtingos ligos mirė.

Po poilsio dienos sportininkai varžėsi vidutinėje trasoje, kur prie A. Kutkaitės prisijungė ir A.Bartkevičius bei V.Aleliūnas.

🇱🇹 Lietuvos atstovai buvo toli nuo lyderių. Aušrinė Kutkaitė moterų grupėje iškovojo 55 vietą. Algirdas Bartkevičius vyrų grupėje buvo 78-as, o Vilius Aleliūnas 102-as.

1️⃣0️⃣2️⃣ Vilius Aleliūnas, +12.29

Paskutiniąją dieną vyko estafečių varžybose.

🏆 Vyrų elito grupėje, po atkaklios kovos pirmąją vietą iškovojo Švedijos 🇸🇪 antroji komanda, kuriai atstovavo Albin Ridefelt, Emil Svensk bei Gustav Bergman. Antroje vietoje liko 🇳🇴 Norvegijos sportininkai, o trečioje – Suomijos 🇫🇮 orientacininkai. Lietuvos 🇱🇹 komanda – Vilius Aleliūnas, Algirdas Bartkevičius bei Aušrinė Kutkaitė – liko 40-oje vietoje.

🏆 Moterų elito grupėje lygių sau neturėjo Švedijos 🇸🇪 pirmoji komanda su Hanna Lundberg, Sanna Fast bei Tove Alexandersson. Antrąją vietą užėmė 🇳🇴 Norvegijos atstovės, o trečiąją – Suomijos 🇫🇮 komanda.

1️⃣ Tai buvo pirmosios Švedijos 🇸🇪 rinktinės pergalės estafečių varžybose 2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ metų sezone.

Lietuvos 🇱🇹 suaugusiųjų rinktinei tai buvo tikriausiai prasčiausias sezonas per visą Nepriklausomos Lietuvos istoriją. Su sezono pabaiga norisi pacituoti kultinės Lietuvos Hip Hop’o grupės G&G sindikatas dainos žodžius -“Laikas keistis brolau”.

2025 metais Suomijoje, Kuopio apylinkėse liepos mėnesį vyks Pasaulio orientavimosi sporto bėgte čempionatas.