Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais taurė prasidėjo puikiu Lietuvos rinktinės pasirodymu

Šiandien 🇱🇻 Latvijoje prasidėjusiame Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais taurės etape puikiai pasirodė 🇱🇹 Lietuvos rinktinės sportininkai iškovodami net 2 antras vietas!

✅ Moterų grupėje 5.1 km trasą Gabrielė Andrašiūnienė įveikė per 19 min. 15 sek. ir nusileido tik čempione tapusiai Nikolinei Splittorff iš Danijos bei iškovojo antrąją vietą. Algirda Mickuvienė užėmė 15, Karolina Mickevičiūtė Juodišienė 31, o Agnė Musajevaitė 35 vietas.

„Trasoje sekėsi neblogai, pradžioje kiek sunkiai sekėsi „įeiti’ į žemėlapį, todėl važiavau atsargiai, nuo vidurio pradėjau matyti kitas sportininkes, kas suteikė užtikrintumo važiuoti greičiau. Prieš galą padariau vieną klaidą, nes pasižiūrėjau į gretimo punkto paralelinę vietovę ir praleidau posūkį. Pirmos trasos įveikimą vertinu gerai, nes turėjau problemų su pasiruošimu paskutines savaites, tad nekėliau didelių lūkesčių. Tikiuos, kad ilgesnėms distancijoms pakaks jėgų iki trasos pabaigos.” – po trasos įspūdžiais dalinos Gabrielė Andrašiūnienė.

„Rugpjūčio mėnesį laukia stovykla kalnuose bei MTB daugiadienės varžybos „Swiss Epic”, kuriose startuosiu komandoje kartu su šiandien čempione tapusia Nikoline Splittorff iš Danijos, o rugsėjo mėnesį svarbiausias metų startas – Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas Bulgarijoje” – apie sezono planus komentavo Lietuvos rinktinės lyderė.

✅ Vyrų grupėje taip pat puikiai pasirodė bei antrąją vietą iškovojo Jonas Maišelis, kuris 5.9 km trasą įveikė 18 min. 9 sek. bei tik 19 sek. nusileido nugalėtoju tapusiam Fabiano Bettega iš Italijos. Jonas Vytautas Gvildys užėmė 18, Ignas Ambrazas 25, Rokas Mickevičius 55, Julius Juodišius 56, Emilis Petkevičius 59 vietas.

„Šiandien pavyko išlaikyti greitį ir spėti orientuotus. Buvo labai aiškus žemėlapis, gerai skaitėsi. Klaidų pavyko išvengti. Vieno praėjimo nepastebėjau ir į vieną punktą nepasikirtau. Šios dvi klaidos kainavo kelias sekundes. Pasaulio taurės varžyboms specifiškai nesiruošiau, bet turėjau kelis savaitgalius orientavimosi sporto kalnų dviračiais varžybų bei 5 dienas dalyvavau „Tour of Lithuania” plento dviračių varžybose, kurios manau, kad ir padėjo man pasikelti formą ir išlaikyti greitį.” – apie savo šios dienos rezultatą komentavo Jonas Maišelis.

„Po pasaulio taurės pailsėsiu nuo varžybų. Kitą savaitė manau minsiu daug mažiau ir vėliau pradėsiu po truputėlį ruoštis Pasaulio čempionatui. Bulgarija man paliko gerą įspūdį ir tikiuosi aukštų rezultatų ten, jei viskas klostysis pagal planą.” – apie artimiausius planus užsiminė J.Maišelis.

⌨ Rezultatai – https://liveresultat.orientering.se/followfull.php…

📍 Moterų GPS – https://sportrec.eu/gps/mtbo-wcup-2024-sprint-w

📍 Vyrų GPS – https://sportrec.eu/gps/mtbo-wcup-2024-sprint-m

📺 TV transliacija – https://tv.orienteering.sport/2024-mtbo-world-cup-2

➡️ Rytoj sportininkų laukia varžybos ilgoje trasoje.