Baltijos orientavimosi sporto bėgte čempionate Lietuvos moterų rinktinės triumfas

Ignalinos apylinkėse dvi dienas vyko Baltijos šalių orientavimosi sporto bėgte čempionatas. Jame startavo daugiau negu 500 orientacininkų iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos. Baltijos šalių čempionatas yra įtrauktas į pasaulinio reitingo varžybų sąrašą, todėl sportininkai varžėsi ne tik dėl asmeninėje ir estafečių įskaitose, bet ir dėl pasaulinių reitingo taškų.

Pirmąją dieną vykusiose asmeninėse varžybose moterų elito grupėje triumfavo Lietuvos rinktinės atstovės. Baltijos šalių čempionės titulą iškovojo Judita Traubaitė, kuri 5.3 km trasą su 19 kontrolinių punktų įveikė per 40 min. 15 sek. ir antrojo vietoje likusią komandos draugę Gabiją Ražaitytę aplenkė 4 min. bei 8 sek. Bronzos medalis atiteko kitai lietuvaitei – Sandrai Paužaitei.

„Sąlygos buvo ganėtinai sudėtingos, miškas privirtęs bei tankus, pelkės labai šlapios, tad akivaizdu buvo, jog šiame miške greitai bėgti nepavyks. Pagrindinis tikslas buvo sklandžiai įveikti trasą, nepadaryti didelių klaidų, surasti teisingus praėjimu bei apibėgimus. Beveik viską pavyko įgyvendinti, tik bėgant į 15 kontrolinį punktą pernelyg atsipalaidavau ir padariau klaidą” – po trasos komentavo čempione tapusi Judita Traubaitė, kuri šiuo metu ruošiasi artėjančiam biatlono sezonui.

Vyrų elito grupėje geriausiai sekėsi Viliui Aleliūnui, kuris 6.5 km trasą su 21 kontroliniu punktu nubėgo per 39 min. 59 sek. ir tik 34 sek. nusileido čempionu tapusiam Estijos komandos atstovui Lauri Sild. Bronzos medaliu pasidabino latvis Uldis Upitis.

Jaunimo, jaunių, jaunučių bei vaikų amžiaus grupėse Lietuvos komandos atstovai pirmąją varžybų dieną iškovojo 2 aukso, 2 sidabro bei 2 bronzos medalius.

Du aukso medalius, du sidabro bei du bronzos, ilgoje trasoje iškovojo jaunieji Lietuvos orientacininkai. Vaikų grupėje (14 m.) Baltijos šalių čempionu tapo Aleksas Murėnas, jaunučių (16 m.) varžybose nepralenkiama buvo Gabija Stankevičiūtė. Sidabro medalius iškovojo Arvidas Gunnarsson (16 m.) bei Anelė Naruševičiūtė, o bronzos – Margarita Dienytė (16 m.) bei Erika Matulionytė (18 m.)

Antrąją varžybų dieną vyko estafečių varžybos. Jose startavo net 56 komandos.

Labai dramatiškai klostėsi vyrų elito grupės varžybos. Jose kiekvienam iš trijų estafetės dalyvių reikėjo įveikti apie 6,1 km nuotolį su 19 kontrolinių punktų. Po dviejų etapų Lietuvos rinktinė (V.Aleliūnas, Leonas Mockūnas bei Algirdas Bartkevičius) buvo pirmoje vietoje, tačiau gimtadienį tą dieną šventęs, Lietuvos rinktinės lyderis, A.Bartkevičius pakutiniajame etape į priekį praleido Latvijos komandos atstovą bei finišo liniją kirto antroje vietoje. Bronzos medaliais pasidabino Estijos pirmoji vyrų komanda.

Geriau Lietuvos atstovėms sekėsi moterų estafečių varžybose, kur reikėjo įveikti apie 5,0 km nuotolį su 17 kontrolinių punktų. Pirmoji Lietuvos komanda (Kristina Masevičiūtė, S.Paužaitė, G.Ražaitytė) daugiau nei 10 min. aplenkė antroje vietoje likusią antrąją Latvijos komandą. Trečiąją vietą užėmė Estijos pirmoji komanda. Deja, bet Lietuvos komandai negalėjo padėti Judita Traubaitė, kurios pagrindinis dėmesys – artėjantis biatlono sezonas.

Estafečių rungtyje puikiai pasirodė jaunieji Lietuvos orientacininkai, kurie aukso medalius iškovojo vaikinų jaunimo grupėje (T.Rimkus, K.Murėnas, T.Dementavičius), vaikinų jaunučių grupėje (A.Gunnarsson, G.Simonavičius, T.Jokubauskis) bei merginų jaunučių grupėje (B.Balčiūnaitė, M.Dienytė, G.Stankevičiūtė).

„Baltijos čempionatas yra tradicinės bei istorinės varžybos, kurios mums, Lietuviams, Latviams bei Estams yra labai svarbios. Smagu, jog šios varžybos vyksta metai iš metų bei tikiuosi, jog vyks ir ateityje. Verta pasidžiaugti puikiais jaunimo rezultatais, tad rodo, jog trijų Baltijos šalių kontekste esame gerame lygyje ir tikiuosi, jog tokie patys geri rezultatai bus ir artėjančiame Europos jaunių, jaunučių bei Pasaulio jaunimo čempionatuose” – po varžybų komentavo Lietuvos orientavimosi sporto federacijos vykdantysis direktorius Vilius Aleliūnas, kuris taip pat šiame čempionate iškovojo ir du sidabro medalius.