A.Bartkevičius ir G.Ražaitytė tapo Lietuvos orientavimosi sporto bėgte čempionais naktinėje trasoje

Prasidėjo Lietuvos orientavimosi sporto bėgte sezonas. Dūkštų miške surengtas pirmasis šių metų Lietuvos orientavimosi sporto bėgte čempionatas naktinėje trasoje. 19.30 val. startavusiose ekstremaliausiose orientavimosi varžybose prie starto linijos stojo beveik 200 orientacininkų.

Permaininga kova vyko vyrų varžybose, kur orientacininkams reikėjo įveikti 8.9 km distanciją su 25 kontroliniais punktais. Lietuvos čempionato nugalėtoją lėmė finišo tiesioji.

Lietuvos čempiono titulą apgynė Algirdas Bartkevičius iš „Tako“ klubo. Čempionas distanciją įveikė per 1 val. 1 min. 23 sek. ir antroje vietoje finišavusį Keviną Olišauskį iš „Sako“ komandos aplenkė vos 18 sek. Bronzą iškovojusį Vilių Aleliūną iš „S-Sporto“ komandos nuo nugalėtojo skyrė 49 sek.

„Labai smagu, jog pavyko įvykdyti pagrindinį tikslą bei apginti čempiono titulą. Trasa buvo išties sudėtinga bei įdomi, nes Neries šlaitai bei slėniai šį vakarą pateikė tikrai daug iššūkių. Labai nustebimo jaunimas, kuris šiais metais patobulėjo, matosi, jog per žiemą įdėjo daug pastangų treniruotėse – sakė  Lietuvos čempiono titulą naktinėje trasoje apgynęs A. Bartkevičius – Savo pasirodymą vertinu gerai, nes šią žiemą pavyko išvengti traumų, tad nuo trasos pradžios žinojau ką galiu ir turiu padaryti. Visą trasą laukiau tinkamos progos ir jai atsiradus antroje dalyje, ja pasinaudojau ir finišo liniją pavyko kirsti pirmoje vietoje.“

Lietuvos čempionės titulą naktinėje trasoje iškovojo Gabija Ražaitytė. Lietuvos rinktinės lyderė 7.4 km distanciją su 22 kontroliniai punktais įveikė per 1 val. 12 min. 2 sek. Antrąją vietą užėmė „Dainavo” klubo atstovė Sandra Paužaitė, kuri čempionei nusileido 2 min. 40 sek.. Bronzą laimėjo Ugnė Skučaitė iš „SM-Gaja – Takas“ komandos.

Artimiausi Lietuvos orientavimosi bėgte čempionatas vyks gegužės 11 d. Mikniškės miške, kur medaliai bus išdalinti vidutinėje trasoje.