Prasidėjusiame Pasaulio OSKD taurės etape fortūna nusisuko nuo Lietuvos komandos

🇮🇹 Šiandien Italijoje baigėsi paskutiniojio Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais etapo vidutinės trasos varžybos. Šį kartą fortūna nusisuko nuo 🇱🇹 komandos atstovų.

Vyrų grupėje geriausiai sekėsi Jonas Vytautas Gvildys, kuris trasą įveikė per 1 val. 2 min. 8 sek. bei iškovojo 15-ąją vietą. Iš karto už jo, 16-oje pozicijoje, rikiavosi Jonas Maišelis, kuris trasoje užtruko lygiai 40 sek. ilgiau už komandos draugą. Nugalėtoju netikėtai tapo Italijos komandos atstovas Fabiano Bettega, trasą įveikęs per 55 min. 50 sek.

Moterų grupėje Gabrielė Andrašiūnienė trasą pramynė per 59 min. 27 sek. ir liko 17-ta. Kita Lietuvos komandos atstovė, kuri taip pat varžosi ir Pasaulio U23 čempionate, Justė Umbrasaitė – Maišelė trasoje užtruko 1 val. 4 min. 33 sek. ir tenkinosi 22 vieta. Nugalėtoja tapo Danijos sportininkė Nikoline Splittorff, trasą įveikusi per 47 min. 44 sek.

„Galima sakyti, jog pritrūko praktikos, tokiuose žemėlapiuose ar vietovėse, kur neleidžiama kirsti per mišką. Mes įpratę, jog Lietuvoje, bei daugelyje kitų vietų, galima kirsti per mišką ir jeigu padarei klaidą, galima ją lengvai ištaisyti. Deja, šiose varžybose tas neleidžiama. Sudėtingai sekėsi suprasti žemėlapį, bet negali skųstis, sąlygos visiems vienodos. Šioje vietovėje 2014 m. esu bėgęs Pasaulio orientavimosi sporto bėgte čempionate, bet dviračiu važiuoti kas kitą. Mums Lietuviams labai neparankūs dideli bei statūs kalnai bei akmenuoti keliukai. Rytoj bus tikrai geriau, tik neramina orų prognozė (praneša 12 laipsnių šilumos ir stiprų lietų)” – po finišo Lietuvos komandos pasirodymą komentavo Jonas Vytautas Gvildys.

➡️ Rytoj sportininkų laukia ilgos trasos varžybos.