Lietuvos klubų taurę trečius metus iš eilės iškovojo Šiaulių „Igtisa“ orientacininkai

Ilgamečių varžovų dvikova, pasibaigusi tik finišo tiesiojoje – taip atkakliai klostėsi Lietuvos orientavimosi sporto klubų taurės varžybos. Kaišiadorių raj. Kaukinės miške vykusiose Lietuvos klubų taurės varžybose prie starto linijos stojo net 43 komandos, apjungusios daugiau negu 400 orientacininkų. Jiems reikėjo įveikti nuo 3,2 iki 5,7 km etapus, kuriuose buvo nuo 11 iki 18 kontrolinių punktų.

„Klubų taurė yra svarbiausios sezono komandinės varžybos. Lietuvoje turime 37 klubus, priklausiančius Lietuvos orientavimosi sporto federacijai. Kiekvienas klubas Lietuvos taurės varžybose gali registruoti kiek nori komandų ir šiais metais prie starto linijos stojo net 43 komandos. Komandą sudaro vienuolika narių, tarp kurių turi būti nemažiau keturių moterų ir bent trys sportininkai vyresni negu 40 metų arba jaunesni negu 16 metų“, – apie taisyklių niuansus pasakojo Lietuvos orientavimosi sporto federacijos vykdantysis direktorius Vilius Aleliūnas.

Trečius metus iš eilės Lietuvos klubų taurę iškovojo Šiaulių „Igtisa“ komanda. Nugalėtojai trasą įveikė per 2 val. 59 min. 33 sek. Antroje vietoje likusį Vilniaus „Ąžuolo“ klubą čempionai aplenkė vos 27 sek. Praėjusiais metais šias komandas skyrė daugiau negu 6 minutės. Bronzos medalius laimėjo Prienų „Šilo“ komanda, distanciją įveikusi per 3 val. 11 min. 31 sek.

„Atvažiavome kaip favoritai, prieš tai dvejus metus iš eilės laimėję Lietuvos klubų taurę. Šiais metais irgi surinkome stiprią komandą. Pirmiems startavusiems stipriems mūsų komandos bėgikams ne itin sekėsi, bet tai mūsų komandą tik dar labiau mobilizavo. Susikaupėme ir paskutiniame etape išbėgome lyderių pozicijoje. Nors su artimiausiais persekiotojais vyko labai atkakli kova iki pat finišo, sugebėjome apginti čempionų titulą“, – sakė vienas „Igtisa“ komandos lyderių V. Aleliūnas.

Lietuvos klubų taurės nugalėtojais „Igtisa“ klubo gretose be V. Aleliūno tapo Kevinas Olišauskis, Sandra Grosberg, Aidas Katarskis, Modestas Bacys, Rolandas Bačkys, Evelina Bacienė, Vesta Aleliūnienė, Gabija Ražaitytė-Saunorienė, Martynas Tirlikas ir Arūnas Saunorius.

Nuo 2014 m. Lietuvos klubų taurę yra laimėję tik dvi komandos – „Igtisa“ ir „Ąžuolas“.

Artimiausias orientacininkų startas laukia rugsėjo 17 d. Vilniaus raj. Neries regioniniame parke vyksiantis Lietuvos čempionatas ilgoje trasoje.