Lenkijoje baigėsi Pasaulio orientavimosi sporto takais čempionatas

Po dviejų metų pertraukos įvyko pasaulio orientavimosi sporto takais čempionatas Lenkijoje
Pasaulinė koronaviruso pandemija privertė stipriai sumažinti žmonių mobilumą ir būriavimąsi,
dėl ko ištisus mėnesius nevykdavo įvairių OS disciplinų varžybų. Ribojant judėjimą tarp šalių,
tarptautines varžybas tekdavo nukelti. Neįvyko 2020-ais planuotas OS takais čempionatas Hong
Konge, o po metų turėjęs įvykti čempionatas Lenkijoje buvo atidėtas į kitus metus. Pagerėjus
pandeminei situacijai, šiemet įvyko ir Europos čempionatas gegužę Suomijoje, ir pasaulio –
Lenkijoje.

Pandeminiu laikotarpiu išpopuliarėjo nuotolinis orientavimasis – orientavimasis keliaujant kelių
nuotraukų tinklais („street view”) orientuojantis pagal OS žemėlapį, ir taip pat – nuotolinis OS
takais, ypač TempO rungtis. Internetinėse TempO rungtyse sudalyvaudavo nuo kelių šimtų iki
daugiau kaip tūkstančio dalyvių, daugiausia iš Pietų Europos šalių ir Brazilijos. Per porą metų
atrasti talentai ir pasitreniravę orientacininkai papildė bei sustiprino savo šalių nacionalines
rinktines, ir 2022-ųjų metų Europos bei Pasaulio čempionatai vyko su kaip niekad anksčiau
aukšta konkurencija TempO rungtyje.

Pasaulio čempionate Jelenia Gūroje Lietuvai atstovavo šeši Open klasės sportininkai, keturi iš jų
čempionate debiutavo.

Savaitgalį prieš Pasaulio čempionatą rinktinė sudalyvavo „PreWTOC TrailO Adventure” WRE
varžybose. Elito grupėje geriausiai iš lietuvių pasirodė Robertas Stankevič, užėmęs prizinę 6-ąją
vietą; nugalėjo italas Marcello Lambertinis. Jaunimo grupėje iš lietuvių aukščiausią vietą
(dešimtą) užėmė Gytis Paišys; nugalėjo slovakas Jonatanas Furuczas.

Varžybų tinklalapis

Trečiadienį Pasaulio čempionatas prasidėjo estafečių rungtimi. Lietuvos komandą atstovavę
Andrius Jovaiša, Aurimas Murėnas ir Robertas Stankevič užėmė 14-ą vietą. Aukso medalius
laimėjo čekijos komanda (Danielis Lockeris, Ondrejas Macekas, Pavelas Ptacekas).

Kitą rytą vyko TempO kvalifikacijos varžybos. Iš 2 pogrupių į finalą atrenkama po 18 geriausių
sportininkų į finalą, į kurį, deja, lietuviams patekti nepavyko. A pogrupyje Robertas Stankevič
buvo 24-as, Gytis Paišys – 41-as, Simonas Riauka – 45-as. B pogrupyje Andrius Jovaiša buvo 31-
as, Aleksas Murėnas – 35-as, Aurimas Murėnas – 41-as.

TempO finalą laimėjo norvegas Sondre Ruud Bratenas (311 sek.), antras buvo čekas Ondrej
Macekas (317 sek.), trečią vietą pasidalino – italas Alessio Tenanis ir čekas Pavelas Ptacekas
(368 sek.).

Penktadienį ir šeštadienį vyko PreO rungties varžybos. Čempionu tapo slovakas Janas Furuczas
(71 tšk., 66 sek.), sidabro medalį iškovojo suomis Anttis Rusanenas (71 tšk., 74 sek.), bronzos
medalį – vokietis Bjarne Friedrichsas (71 tšk., 91 sek.). Aukščiausios lietuvių vietos buvo 15-a ir
17-a, kurias užėmė Robertas Stankevič ir debiutantas Aurimas Murėnas, nuo lyderių atsilikę