Lietuvos rinktinė Pasaulio čempionate iškovojo 9-ąją vietą!

Vakar Danijoje, Kolding apylinkėse prasidėjo Pasaulio orientavimosi sporto bėgte čempionatas. Pirmą kartą istorijoje yra rengiamas sprinto čempionatas.

Pirmąją varžybų dieną dalyviai prie starto linijos stojo mišrių sprinto estafečių varžybose. Pasaulio čempionate startavo 32 komandos sudarytos iš dviejų merginų bei dviejų vaikinų.

Lietuvai šiose varžybose atstovavo:

  1. Teklė Emilija Gvildytė
  2. Algirdas Bartkevičius
  3. Vilius Aleliūnas
  4. Aušrinė Kutkaitė

Lietuvos komanda po įtemptos kovos iškovojo 9-ąją vietą, nugalėtojų komandai iš Švedijos nusileidę 3 minutes ir 5 sekundes.

Po pirmojo etapo Lietuvos komanda buvo 10-oje vietoje, po antrojo pakilo į 3-iąją, po trečio buvo 5 pozicijoje, o paskutiniajame etape garbingai kovojo su varžovais ir užėmė 9-ąją vietą už nugaros palikdama ne vieną tituluotą komandą.

Sprinto estafečių varžybos pradėtos organizuoti 2014 metais, kuriose Lietuvos komanda taip pat iškovojo 9-ąją vietą. Geresnį rezultatą Lietuviams pavyko iškovoti tik 2015 metais vykusiame Pasaulio čempionate Škotijoje, kur buvo užimta 8 vieta.

Pasak komandos lyderio Algirdo Bartkevičiaus nepaisant ne itin sklandaus pasiruošimo pasiektas puikus rezultatas. Visi komandos nariai prabėgo stabiliai gerai ir tai lėmė puikų pasirodymą. Visuomet galima įveikti savo etapą geriau, asmeniškai aš galėčiau sutaupyti 15-20 s., tačiau tai nėra lemiamas faktorius. Džiaugiuosi komandos pasirodymu ir ruošiamės kitiems startams.

Nuotr. @woc2022 / IOF / hollowell.photo / Michael Cordiz

Oficialūs rezultatai

GPS