Suomijoje įvyko orientavimosi takais Europos čempionatas

Suomijoje gegužės 25-29 dienomis įvyko orientavimosi sporto takais Europos čempionatas.
Varžybų centras buvo įsikūręs Kisakallio sporto institute, 65 km  į vakarus nuo Helsinkio, o
dalyviai varžėsi Luukkaa, Veikkola ir Oittaa miestelių apylinkėse.

Lietuvą atstovavo šeši rinktinės nariai, startavę Atviroje (Open) grupėje. Neįgaliųjų (Physically
Challenged) grupėje Lietuvos rinktinėje sportininkų šįsyk nebuvo.

PreO

Pirmieji čempionato medalių komplektai buvo išdalinti gegužės 27 dieną (penktadienį) PreO
rungtyje, kurios rezultatą sudarė dviejų dienų PreO trasų suma.

Aukštų vietų lietuviams užimti nepavyko. Robertas Stankevič užėmė 31-ą vietą, Simonas Riauka
buvo 48-as, Aurimas Murėnas – 60-as, Andrius Jovaiša – 64-as, Gintaras Mikolavičius – 78-as,
Gytis Spundzevičius – 83-čias.

Europos čempionato auksą laimėjo švedas Jensas Anderssonas (52 taškai, 90 sekundžių). Sidabrą
laimėjo suomė Pinja Makinen (52 tšk., 114 s). Bronza atiteko danų jaunuoliui Tobiasui Bieringui
(52 tšk., 201 s).

Neįgaliųjų grupėje auksą laimėjo ispanas Alejandro Aguilar Lara (48 tšk., 140 s). Sidabrą
laimėjo švedas Michaelis Johanssonas (46 tšk., 132 s). Bronza atiteko ukrainiečiui Vladislavui
Vovkui (44 tšk., 427 s).

TempO – užtikrinta suomio pergalė

Gegužės 28-os rytas prasidėjo kvalifikacinėmis TempO varžybomis. Lietuvą atstovavo keturi
sportininkai. Dalyviai atsitiktiniu būdu buvo suskirstyti į 2 pogrupius (A ir B). Iš kiekvieno
pogrupio į finalus pateko po 18 europiečių.

A pogrupyje iš lietuvių geriausias buvo Aurimas Murėnas, užėmęs 22-ą vietą (354 s). Gytis
Spundzevičius užėmė 38-ą vietą (478 s). Aurimui pritrūko 38 sekundžių iki patekimo į finalą.
B pogrupyje iš lietuvių geriausiai pasirodė Robertas Stankevič, užėmęs 11-ą vietą (336 s) ir
patekęs į finalą, nuo lyderio jis atsiliko 80 sekundžių. Simonas Riauka užėmė 32 vietą (622 s).
Po pietų vyko TempO finalas. Dalyviai sprendė užduotis 7-iose stotelėse. Paskutinės trys stotelės
uolėtoje vietovėje buvo sudėtingos daugumai dalyvių – sugaišta daugiau laiko ir pateikta mažiau
teisingų atsakymų. Varžybas apsunkino stiprus lietus bei tamsa dėl apsiniaukusio dangaus. Dėl
stiprios liūties viena iš stotelių buvo anuliuota dėl suprastėjusio itin tolimų punktų matomumo.
Aukso medalį užtikrintai iškovojo suomis Petteri Hakala, pasirinkęs strategiją ilgiau spręsti
užduotis, bet išspręsti kuo daugiau teisingai. Jo rezultatas – 329 sekundės (329 s laikas + 0 s už
klaidas). Sidabro medalį laimėjo švedė Marit Wiksell (406 sekundės, 316 s + 90 s). Bronzos
medalis atiteko suomiui Antti Rusanenui (409 sekundės, 319 s + 90 s).

Vienintelis Lietuvos atstovas finale – Robertas Stankevič – pasidalino 12-ą vietą kartu su italu
Alessio Tenani, parodę identišką rezultatą – 511 sekundės (301 s + 210 s).

Estafetė

Paskutinę čempionato dieną vyko komandinė rungtis. Kiekvienas estafečių etapo dalyvis turėjo
įveikti neilgą PreO trasą ir 2 TempO stoteles. Open grupėje dalyvavo dvi Lietuvos komandos.
Pirmąją atstovavo – Andrius Jovaiša, Aurimas Murėnas ir Robertas Stankevič. Antrąją – Gytis
Spundzevičius, Gintaras Mikolavičius ir Simonas Riauka.

Pirmoji lietuvių komanda užėmė 12-ą vietą (tarp šalių – 9 vietą) su 13:59 rezultatu. Antroji
komanda – 26a su rezultatu 25:40.

Nugalėjo Suomijos komanda Pinja Makinen, Petteri Hakala, Antti Rusanenas 09:13. Nuo jų 48
sek. atsilikę antri buvo danai (Tobiasas Bieringas, Maria Krog Schulz, Johanne Biering). Trečia
vietą iškovojo norvegų komanda: Arno Gronhovdas, Geiras Myhras Oienas, Sondre Bratenas
11:46.

Neįgaliųjų grupėje pergalę laimėjo Ukrainos komanda! Ukrainiečių – Irinos Kulykovos,
Vladislavo Vovko ir Valerijaus Lytvynovo – rezultatas – 18:13. Antrąją vietą iškovojo Švedijos
komanda – Inga Gunnarson, Ola Janssonas, Michaelis Johanssonas 23:46. Treti buvo ispanai –
Miguelis Angelis Garcia Grinda, Juanas Emilio Montero Sanchezas, Alejandro Aguilar Lara