Lietuvos klubų taurę iškovojo SK Igtisa klubas

Vilniaus apylinkėse orientavimosi sporto klubai kovojo dėl stipriausio klubo vardo. Rokantiškėse vykusiose varžybose prie starto linijos stojo net 36 klubai, savo sudėtyje turintys po 11 orientacininkų. Komandoje turėjo būti ne mažiau kaip 4 moterys ir bent 3 dalyviai iki 16 metų arba vyresni negu 40 metų. Kiekvienam iš jų teko įveikti nuo 3,9 iki 5,3 km etapus, kuriuose buvo nuo 10 iki 16 kontrolinių punktų.

Antrus metus iš eilės Lietuvos klubų taurę iškovojo Šiaulių „Igtisa“ komanda. Čempionų titulą apgynęs „Igtisa“ vienuoliktukas trasą įveikė per 3 val. 14 sek. ir artimiausius persekiotojus aplenkė daugiau negu 6 min.

„Klubui tai yra svarbiausios varžybos, nes kovojama dėl stipriausio Lietuvos klubo vardo. Mūsų tikslas buvo apginti čempiono titulą. Klubų varžybose yra tik pirma vieta, o visos kitos vietos nelabai įdomios. „Ant popieriaus“ mūsų komanda yra stipri, bet ir konkurentų komandos yra konkurencingos. Prieš varžybas totalizatoriuje mūsų komandai nedaviau pirmos vietos, nes neturėjome visų stipriausiųjų, be to elito sportininkų forma nebuvo įspūdinga. Svarbiausia buvo nubėgti be klaidų. Nebėgome labai greitai, bet visuose etapuose pavyko išvengti didelių klaidų“, – sakė vienas „Igtisa“ komandos lyderių Vilius Aleliūnas.

Ant prizininkų pakylos kopė dvi sostinės komandos. Antrą vietą užėmė Vilniaus „Ąžuolo“ klubas, trasą įveikęs per 3 val. 6 min. 47 sek. Bronzą iškovojo Vilniaus „Perkūnas“ (3 val. 13 min. 34 sek.).

„Trasos ir techniškai, ir fiziškai buvo labai sunkios. Kaip klubų taurei buvo gal net per sudėtinga vietovė, nes trasa su dideliais kalnais ir fiziškai buvo labai sudėtinga įveikti. Todėl stipriausia komanda ir nugalėjo, nes reikėjo gero fizinio pasirengimo bei gerų techninių ir orientavimosi įgūdžių“, – tvirtino V. Aleliūnas.

Artimiausi orientacininkų startai laukia rugsėjo 18-19 d. Lietuvos čempionato medalius orientacininkai išsidalins ilgoje ir estafečių trasose.