Kaune baigėsi 2021 m. Lietuvos OSS čempionatai

Kaune dvi dienas vyko Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas sprinto estafečių ir
estafečių trasose. Geriausiems Lietuvos orientacininkams šalies pirmenybės tapo generaline
repeticija prieš kitą savaitę Estijoje vyksiantį pasaulio čempionatą.
Lietuvos čempionate visose trasose – komandinėse ir asmeninėse lenktynėse nepralenkiama buvo
Judita Traubaitė. Praėjusių metų pasaulio jaunimo čempionato prizininkė susižėrė net 4 aukso
medalius.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje surengtose sprinto estafečių varžybose prie starto linijos stojo 51
komanda. Moterų varžybose nugalėtoja tapo Vilniaus „Fortūnos“ komanda, kuriais atstovavo J.
Traubaitė, Aistė Traubienė ir Miglė Sušinskaitė. Nugalėtojos 6 etapus įveikė per 1 val. 19 min. 50
sek. ir antrą vietą užėmusią Vilniaus „Perkūno“ ekipą (Algirda Mickuvienė, Justė Umbrasaitė ir
Jolanta Šulčienė), aplenkė beveik 10 min. Bronzos medalius laimėjo Alytaus „Dainavos“ komanda
(Kristina Masevičiūtė, Sandra Paužaitė ir Monika Martušytė).

Atkaklesnė kova vyko vyrų varžybose. Sprinto estafečių trasoje Lietuvos čempionu tapo „Telšių“
klubas, kuriam atstovavo Aidas Žigilėjus, Regimantas Kavaliauskas ir Vitalijus Petrulis. Čempionai
distanciją įveikė per 1 val. 8 min. 19 sek. Antrą vietą užėmusi Šiaulių „Igtisa“ komanda (Rolandas
Bačkys, Vilius Aleliūnas ir Andrejus Gerasimovas) čempionams pralaimėjo 1 min. 36 sek. Bronzos
medaliai įteikti Vilniaus „S-Sportas“ orientacininkams Petrui Andrašiūnui, Svajūnui Ambrazui ir
Ignui Ambrazui.

Antrą varžybų dieną vyko estafečių varžybos. Čia ir vėl nepralenkiama buvo J. Traubaitės vedama
„Fortūnos“ komanda. Artimiausias persekiotojas iš „S-Sportas“ ekipos (Gabrielė Andrašiūnienė,
Vesta Aleliūnienė ir Aušrinė Žvirblytė), čempionės aplenkė daugiau negu 18 min. Trečią vietą
užėmė Ignalinos „Būdakalnis“ (Ramunė Arlauskienė, Agnė Styrienė ir Roma Puišienė).

„Tikslai buvo aukšti ir labai džiaugiamės, kad pavyko išsaugoti pernai iškovotą Lietuvos čempionių
titulą. Trasa buvo įdomi. Čiuožėsi gerai, bet orientuotis nebuvo lengva, – sakė du aukso medalius ir
asmeninėse įskaitose laimėjusi J. Traubaitė. – Po savaitės prasidėsiantis pasaulio čempionatas man
bus pirmasis elito grupėje. Sunku prognozuoti, kaip seksis. Varžovių lygis tikrai labai aukštas.
Svarbiausia – išvengti klaidų ir čiuožti pagal savo galimybes. Žiemą buvo geros sąlygos, daug
slidinėjom ir svarbiausioms tarptautinėms varžyboms gerai pasirengėme.“

Vyrų estafečių varžybose Lietuvos čempionais tapo Vilniaus „Perkūno“ orientacininkai Vytautas
Ralys, Nerijus Šulčys ir Kasparas Šulčys. Nugalėtojai distanciją įveikė per 1 val. 32 min. 22 sek.
Antrą vietą užėmė „Telšių“ klubas, trečią „S-Sportas“.

„Nedažnai tokios žiemos lepina, todėl smagu, kad po daugelio metų pertraukos orientavimosi
slidėmis varžybos vėl vyko Kaune. Paskutinį kartą čia varžytis teko berods 1984 metais. Trasoje
reikėjo daug orientavimosi įgūdžių, nes vietovė urbanizuota, daug žmonių išmintų takų ir gan
tankus vėžių tinklas. Buvo 4-5 lygiavertės komandos. Džiaugiamės, kad laimėti pasisekė mums“, –
sakė „Perkūno“ atstovas Nerijus Šulčys.

Vasario 22-28 d. Estijoje vyks svarbiausios šių metų orientacininkų slidėmis tarptautinės varžybos –
pasaulio suaugusiųjų ir jaunimo čempionatas bei Europos jaunių pirmenybės. Jose startuos 15