Baltijos šalių orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate – pasaulio čempionato prizininkės triumfas

Alytaus rajone tris dienas vyko Lietuvos ir Baltijos šalių orientavimosi kalnų dviračiais čempionatas vidutinėje ir bendro starto trasose. Čempionate varžėsi 123 sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos. Sportininkų amžius svyravo nuo 12 iki 70 metų.

„Koronaviruso pandemija koreguoja mūsų varžybų tvarkaraščius. Pirmą kartą per dešimtmetį buvome priversti sujungti Lietuvos ir Baltijos šalių čempionatus. Laimei, kad valstybių sienos dar neuždarytos ir sulaukėme svečių iš Latvijos, Estijos ir Suomijos. Tuo pačiu metu vykusiose tarptautinėse orientavimosi bėgte varžybose, startavo net 8 valstybių atstovai“, – sakė Lietuvos orientavimosi sporto federacijos prezidentas Donatas Kazlauskas, kuris ir pats dalyvavo varžybose ir laimėjo Baltijos šalių čempiono vardą veteranų iki 60 metų įskaitoje.

Elito grupėje Lietuvos ir Baltijos šalių čempione tapo favorite laikyta Gabrielė Andrašiūnienė iš „S-Sportas“ klubo. Praėjusių metų pasaulio čempionato prizininkė buvo greičiausia abiejose trasose – vidutinėje ir bendro starto. Antrą vietą užėmė Algirda Mickuvienė iš „OK Perkūnas“ klubo, bronzą vidutinėje trasoje laimėjo Vesta Aleliūnienė iš „S-Sportas“, o bendro starto varžybose pirmuoju savo medaliu elito grupėje džiaugėsi OK „Perkūnas“ atstovė Justė Umbrasaitė.

„Abi trasas įveikiau be didelių orientavimosi klaidų. Šiek tiek praradau laiko dėl variantų pasirinkimo, bet jie nebuvo lemiami. Rezultatus vertinu teigiamai, nes nepaisant ilgos pertraukos be varžybų, greitis jau pradeda didėti ir tai džiugina. Rugpjūčio viduryje išvykstame į kalnus, kur vyks pasirengimas svarbiausioms šių metų varžyboms – Europos čempionatui“, – teigė viena tituluočiausių Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais atstovių G. Andrašiūnienė.

Vyrų varžybose nepralenkiamas buvo Jonas Maišelis. „OK Perkūnas“ klubo atstovas taip pat laimėjo vidutinėje ir bendro starto trasose. Baltijos šalių čempionu tapusiam lietuviui už nugaros liko Estijos atstovai. Vidutinėje trasoje sidabrą iškovojo Tonis Ermas, bendro starto lenktynėse – Lauris Malsroosas. Abiejose trasose trečias buvo lietuvis Šarūnas Dmukauskas iš „IOSK Būdakalnis“ klubo. Lietuvos čempionato įskaitoje Š. Dmukauskui atiteko sidabro medaliai, o bronzą abiejose distancijose iškovojo Julius Juodišius iš „OK Fortūna“.

„Esu labai patenkintas pergalėmis, nes pavyko atsirevanšuoti varžovams iš Estijos. Praėjusią savaitę dalyvavau varžybose Estijoje, bet ten šeimininkams padėjo namų sienos. Lietuvoje jie liko be aukso medalių, nes savam krašte jautiesi daug stipresnis. Abi trasas pavyko sėkmingai įveikti. Kelis kartus pasirinkau ne pačius geriausius kelius kontrolinių punktų link, bet didesnių klaidų pavyko išvengti“, – pergalėmis džiaugėsi J. Maišelis.

Tuo pačiu metu vyko didžiausios Lietuvoje tarptautinės orientavimosi bėgte sporto varžybos „Takas 2020“. Jose startavo net 780 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Švedijos, Austrijos ir Čekijos.

Elito varžybose visą prizininkų pakylą užėmė Lietuvos sportininkai.

Vyrų varžybų čempionu tapo Jonas Vytautas Gvildys iš „OK Medeina“ klubo. Sidabrą laimėjo Vilius Aleliūnas („SK Igtisa“), bronzą Vytautas Beliūnas („OK Šilas“).

Moterų varžybose greičiausia buvo varžybų šeimininkė alytiškė Sandra Paužaitė („OK Dainava“). Antrą vietą užėmė Kastė Rutkauskaitė („OK Ąžuolas“), trečią Kristina Rybakovaitė („OK Kopa“).

Artimiausios orientavimosi sporto varžybos vyks rugpjūčio 8 – 9 dienomis. Telšiuose orientacininkai kovos dėl medalių Lietuvos čempionate sprinto ir sprinto estafečių trasose.

Baltijos čempionato rezultatai

Lietuvos čempionato rezultatai

Takas 2020 rezultatai