Sprintas su žemėlapiu rankose: galimybė pažinti Vilniaus miestą bėgimo ritmu

 

Ar pasiklystum savo mieste? Manai, kad gerai pažįsti Vilnių? O jei reikėtų bėgti dideliu greičiu, kartu sekti žemėlapį ir rasti optimaliausią variantą be jokių GPS įrenginių pagalbos, kad rastum reikiamą kontrolinį punktą? Tokių orientavimosi sporto entuziastų praėjusiais metais šaltuoju metų laiku buvo beveik trys šimtai. Šiemet orientavimosi sporto klubas „Ąžuolas“ kviečia vilniečius dalyvauti renginyje „Atrask Vilnių orientuodamasis“, kuriame jie bus supažindinti su orientavimosi sportu.

Kartu su šiuo renginiu šeštadienį startuos naujas, jau ketvirtas Vilniaus sprintų taurės sezonas. Pirmosios trasos drieksis Naujininkuose. Iš viso vyks penki turai lapkričio-kovo mėnesiais skirtingose miesto vietose: Naujininkuose, Užupyje ir Šnipiškėse. Šiemet siekiant pritraukti naujokus kartu su sprintų taure bus vykdomas projektas „Atrask Vilnių orientuodamasis“, kuris kviečia orientavimosi sporto nebandžiusius prisijungti ir išbandyti savo jėgas nemokamai.

Kviečia pažinti savo miestą kitaip

Sprintas – tai pati dinamiškiausia orientavimosi sporto disciplina, kurioje trasos driekiasi dažniausiai urbanizuotoje vietovėje. Būtent šeštadienį projekte „Atrask Vilnių orientuodamasis“ bus galima išbandyti, ką reiškia greitai orientuotis ir bėgti Naujininkuose. Sprinto rungtis yra geriausia pradžia norintiems išbandyti šią sporto šaką

„Atvykite su šeima, draugais, kolegomis. Išsirinkite sau tinkamą trasą ir atraskite orientavimosi sporto džiaugsmą bei nematytas Naujininkų vietas. Nebijokite pasiklysti. Naujininkai ypatinga vieta Vilniuje, kur orientuotis yra ypač įdomu,“ – renginio organizatorius Viktoras Staišiūnas kviečia miestiečius ne tik išbandyti naują sporto šaką, bet ir gerai praleisti laiką.

Orientavimosi sporto klubo „Ąžuolas“ atstovas V. Staišiūnas pastebi, kad Vilniaus mieste ir jo mikrorajonuose yra daugybė sprinto rungčiai tinkamų vietovių: „Žinodami šį potencialą ir sprinto rungties varžybų trūkumą, norime padėti tiek profesionalams, kurie rengiasi pasaulio ir Europos čempionatams turėti daugiau praktikos su žemėlapiu, tiek pradedantiesiems padėti perprasti šio sporto subtilybes“.

Varžytuvės moksleiviams ir bendruomenėms

„Atrask Vilnių orientuodamasis” projekto dalyviams startas – nemokamas. Tokiu būdu organizatoriai siekia sudominti ir visas amžiaus grupes išbandyti šį sportą – projekto užsiėmimuose gali dalyvauti visi norintys, nepriklausomai nuo amžiaus ir fizinio pasirengimo. Be to, gausiausiai užsiėmimus lankiusi mokykla ar bendruomenė gaus specialius aktyvumo prizus!

Visi projekto dalyviai galės startuoti laisvai pagal jų norą nuo 12 iki 13 val. Pradedantiesiems organizatoriai padės susipažinti kaip naudotis kompasu ir tiksliai rasti kontrolinius punktus.

Šis orientavimosi sporto klubo „Ąžuolas“ vykdomas projektas yra bendrai finansuojamas valstybės „Sporto rėmimo fondo“ lėšomis, kurį administruoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Daugiau informacijos