Pasaulio taurėje Gabrielė Andrašiūnienė užėmė 7 vietą

Savaitgalį baigėsi 2019 metų orientavimosi sporto kalnų dviračiais Pasaulio taurės varžybos. Po Vokietijoje vykusio finalinio etapo paaiškėjo, kad šio sezono Pasaulio taurės galutinėje įskaitoje Gabrielė Andrašiūnienė užėmė 7-ą vietą. Šiemet Pasaulio čempionate bronzos medalį iškovojusi lietuvė surinko 202 taškus. Nugalėjo britė Emily Benham Kvale (360 tšk.), aplenkusi čekę Veroniką Kubinovą (285 tšk.) ir švedę Nadią Larsson (240 tšk.).

Vyrų grupėje Jonas Maišelis galutinėje Pasaulio taurės rikiuotėje su 151 tašku liko 15-as. Nugalėjo rusas Antonas Foliforovas (295 tšk.), aplenkęs tautietį Grigorijų Medvedevą (239 tšk.) ir čeką Krystofą Bogarą (231 tšk.).

Bendroji Pasaulio taurės įskaita

Finalinio Pasaulės taurės etapo rezultatai

Finalinis Pasaulio taurės etapas prasidėjo ilgos trasos varžybomis.

Vyrų grupėje geriausiai iš lietuvių pasirodė Jonas Maišelis, finišavęs 18-oje vietoje. Nugalėjo austras Andreasas Waldmannas (1:55:12), lietuvį aplenkęs 7 min. 45 sek. Antrąją vietą užėmė šveicaras Simonas Braendli (+1:25), o trečiąją – rusas Grigorijus Medvedevas (+1:35).

Petras Andrašiūnas užėmė 39-ą vietą (+23:43), o Šarūnas Dmukauskas trasos nebaigė.

Moterų grupėje Gabrielė Andrašiūnienė iškovojo 7-ą vietą ir liko per žingsnį nuo apdovanojimų pakylos. Lietuvė trasoje užtruko 2 val. 11 min. 8 sek. ir 9 min. 54 sek. atsiliko nuo nugalėjusios britės Emily Benham Kvale (+2:01:14). Atsilikusi vos 8 sek. antroje vietoje finišavo švedė Nadia Larsson, o trečiąją vietą užėmė rusė Olga Shipilova Vinogradova (+2:55).

Mišrių estafečių varžybose Lietuvos komanda – Gabrielė Andrašiūnienė, Šarūnas Dmukauskas ir Jonas Maišelis – iškovojo 6-ą vietą. Lietuviai 7 min. 11 sek. nusileido Austrijos komandai. Antrąją vietą užėmė Rusijos trejetas (+0:19), o trečiąją – Čekijos komanda (+4:27).

Sprinto varžybose greičiausias buvo čekas Krystofas Bogaras, trasą įveikęs per 21 min. 35 sek. Antrąją vietą užėmė rusas Antonas Foliforovas (+0:50), o trečiąją estas Lauris Malsroos (+1:03). Jonas Maišelis užėmė 16-ą (+2:48), Šarūnas Dmukauskas – 26-ą (+4:02), o Petras Andrašiūnas – 36-ą vietą (+5:32).

Moterų sprinte vėl greičiausia buvo britė Emily Benham Kvale, trasoje užtrukusi 22 min. 26 sek. Antroje vietoje finišavo suomė Marika Hara (+0:54), o trečiąją – čekė Veronika Kubinova (+1:03). Gabrielė Andrašiūnienė sprinte užėmė 10-vietą (+2:23).

Finalinio Pasaulio taurės etapo rezultatai

Europos jaunimo, jaunių čempionatas

Tuo pačiu vykusio Europos jaunimo ir jaunių čempionato ilgoje trasoje Ignas Ambrazas iškovojo 17-ą vietą jaunimo vaikinų grupėje. Lietuvis 15 min. 25 sek. nusileido čekui Janui Hašekui (1:31:53). Antrąją vietą užėmė šveicaras Silas Hotzas (+1:43), o trečiąją čekas Ondrejus Hasmanas (+2:14). Ąžuolas Macijauskas finišavo28-as (+32:32), o Martynas Jurgaitis – 29-as (+35:12).

Merginų jaunimo grupėje Austėja Kalvaitytė buvo diskvalifikuota, o Justė Umbrasaitė nepasiekė finišo.

Jaunių vaikinų grupėje Nojus Lukošius užėmė 22-ą, Vėjus Žigilėjus – 28-ą, o Rapolas Balna – 30-ą vietą.

Jaunių merginų grupės ilgoje trasoje Aušrinė Žvirblytė finišavo 10-a, o Vytenė Puišytė – 16-a.

Estafečių varžybose vaikinų jaunimo komanda – Ąžuolas Macijauskas, Martynas Jurgaitis ir Ignas Ambrazas – iškovojo 5-ą vietą. Lietuvius aplenkė nugalėjusi Danijos komanda bei toliau išsirikiavusios Čekijos, Prancūzijos ir Rusijos trejetai. Merginų jaunimo komanda – Austėja Kalvaitytė, Justė Umbrasaitė ir Aušrinė Žvirblytė – šįkart iškovojo 6-ą vietą. Nugalėjo Danijos komanda, aplenkusi čekes bei suomes.

Vaikinų jaunių komanda – Vėjus Žigilėjus, Nojus Lukošius ir Rapolas Balna – užėmė 5-ą vietą. Čempionų titulą iškovojo Prancūzijos jaunieji, aplenkę Čekijos ir Rusijos komandas.

Sprinto varžybose geriausiai iš lietuvių pasirodė Austėja Kalvaitytė, iškovojusi 4-ą vietą. Iki bronzos apdovanojimo lietuviai pritrūko 29 sek. Nugalėjo danė Nikoline Splittorff (17:53), aplenkusi prancūzę Lucie Rudkiewicz (+0:41) ir suomę Saarą Yli Hietanen (+0:58). Justė Umbrasaitė šįkart užėmė 11-a vietą (+2:26).

Jaunimo vaikinų grupėje Ignas Ambrazas užėmė 11-ą vietą. Lietuvis 2 min. 15 sek. nusileido danui Thomasui Steinthaliui (18:28). Sidabro apdovanojimą iškovojo čekas Janas Hašekas (+0:14). O bronzos – suomis Miika Nurmi (+1:01). Ąžuolas Macijauskas sprinte finišavo 20-as (+3:47), o Martynas Jurgaitis – 26-as (+5:04).

Jaunių vaikinų grupėje ant apdovanojimų pakylos lipo Nojus Lukošius, iškovojęs 6-ą vietą. Vėjus Žigilėjus užėmė 24-ą, o Rapolas Balna – 35-ą vietą. Jaunių merginų grupėje Aušrinė Žvirblytė sprinte finišavo 19-a, o Vytenė Puišytė buvo diskvalifikuota.

Europos jaunimo ir jaunių čempionato rezultatai

Pasaulio veteranų čempionatas

Tuo pačiu vykusiame Pasaulio veteranų čempionate puikiai pasirodė Vilniaus „Labirinto“ klubo atstovė Rūta Stanevičienė, iškovojusi medalius visose W60 grupės distancijose: sidabrą bendrojo starto lenktynėse ir sprinte, bronzos medalius vidutinėje ir ilgoje trasose.

Bronzos apdovanojimus iškovojo Kęstutis Kviecinskas (bendrojo starto lenktynės, M70 grupė), Salvinija Deksnienė (sprintas, W60) ir Roma Puišienė (ilga trasa, W40).