Europos čempionato vidutinėje trasoje – 8-a Austėjos Kalvaitytės vieta

Ketvirtadienį Vokietijoje vidutinės trasos varžybomis prasidėjo Europos jaunimo ir jaunių orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas.

Geriausiai iš lietuvių pasirodė Austėja Kalvaitytė, merginų jaunimo grupėje užėmusi 8-ą vietą. Kaunietė 4 min. 21 sek. atsiliko nuo čempione tapusios danės Nikoline Splittorff (49:47). Sidabro medalį iškovojo portugalė Marisa Costa (+0:40), o bronzos – čekė Vilma Kralova (+0:48). Justė Umbrasaitė finišavo 18-oje vietoje (+11:15).

Vaikinų jaunimo grupėje nugalėjo čekas Janas Hašekas (44:00), aplenkęs Danijos sportininkus Thomasą Steinthalį (+0:57) ir Mikkelį Brunstedtą Noergaardą (+1:00). Ąžuolas Macijauskas finišavo 24-as (+10:17), Martynas Jurgaitis – 29-as (+17:22), o Ignas Ambrazas buvo diskvalifikuotas.

Jaunių merginų grupėje Aušrinė Žvirblytė užėmė 15-ą vietą. Lietuvė 10 min. 12 sek. atsiliko nuo nugalėjusios suomės Kaarinos Nurminen (31:05). Antrąją vietą iškovojo čekė Rozalie Kucharova (+0:27), o trečiąją – austrė Jana Hnilica (+2:17). Dar viena startavusi lietuvė Vytenė Puišytė buvo diskvalifikuota.

Jaunių vaikinų grupėje Vėjus Žigilėjus finišavo 12-as ir čempionu tapusiam prancūzui Armeliui Berthaud (30:57) nusileido 6 min. 56 sek. Antrąją vietą užėmė danas Noah Hoffmannas (+1:56), o trečiąją – austras Hannesas Hnilica (+4:14). Nojus Lukošius užėmė 33-ą (+13:12), o Rapolas Balna – 35-ą vietą (+19:02).

Ten pat vykstančio Pasaulio veteranų čempionato vidutinėje trasoje Rūta Stanevičienė iškovojo bronzos medalį W60 grupėje!

Toje pačioje grupėje Salvinija Deksnienė užėmė 5-ą vietą. Taip pat 5-ą vietą vyrų M70 grupėje iškovojo Kęstutis Kviecinskas. Moterų W40 grupėje Roma Puišienė finišavo 6-a, o Darius Kalvaitis M50 grupėje liko 9-as.

Rytoj orientacininkai varžysis ilgoje trasoje. Penktadienį kovas finaliniame Pasaulio taurės etape pradės ir elito grupių sportininkai.