Lietuvos komandos Pasaulio čempionato estafetėse – antrajame dešimtuke

Nuotrauka: IOF/WOC2019

Norvegijoje estafečių varžybomis baigėsi 36-asis Pasaulio orientavimosi sporto čempionatas.

Po dramatiškos kovos tiek moterų, tiek vyrų estafetėse triumfavo Švedijos orientacininkai.

Moterų grupėje Švedijos komanda tik finiše aplenkė ilgą laiką pirmavusias šveicares ir po metų pertraukos susigrąžino čempionių titulą. Bronzos apdovanojimus iškovojo Rusijos trejetas.

Švedijos komanda – Lina Strand, Tove Alexandersson ir Karolin Ohlsson – trasą įveikė per 1 val. 35 min. 49 sek. ir vos 4 sek. aplenkė titulą praradusias šveicares – Sabine Hauswirth, Simona Aebersold ir Julia Jakob. Trečiąją vietą užėmė Rusijos sportininkės – Anastasia Rudnaya, Tatiana Ryabkina ir Natalia Gemperle, nuo čempionių atsilikusios 1 min. 7 sek.

Lietuvos moterų komanda – Aušrinė Kutkaitė, Sandra Paužaitė ir Gabija Ražaitytė – nugalėtojoms pralaimėjo 11 min. 52 sek. bei kaip ir praėjusiais metais užėmė 11-ą vietą.

Vyrų estafetėse po permainingos kovos nugalėjo Švedijos orientacininkai – Johan Runesson, Emil Svensk ir Gustav Bergman. Nors po dviejų etapų švedai rikiavosi treti, paskutiniuoju etapu bėgęs Gustav Bergman pasinaudojo varžovų klaidomis, panaikino daugiau nei 1 minutės atsilikimą ir užtikrintai išsiveržė į priekį. Švedijos vyrų komanda trasoje sugaišo 1 val. 40 min. 42 sek. ir po 4 metų pertraukos vėl iškovojo Pasaulio čempionų titulus. Sidabro medalius iškovojo 1 min. 34 sek. atsilikę Suomijos orientacininkai – Aleksi Niemi, Elias Kuukka ir Miika Kirmula. Paskutinį sykį suomių vyrų komanda Pasaulio čempionato estafečių medalius iškovojo 2009 metais, kuomet finišavo treti. Bronzos apdovanojimus kaip ir pernai iškovojo Prancūzijos komanda – Nicolas Rio, Frederic Tranchand ir Lucas Basset, atsilikę 1 min. 43 sek.

Trejus metus iš eilės estafetėse triumfavę norvegai šįkart patyrė skaudžią nesėkmę. Po dviejų etapų pirmavę čempionato šeimininkai paskutiniajame etape ne kartą klydo ir liko penktoje vietoje.

Lietuvos vyrų komanda – Algirdas Bartkevičius, Jonas Vytautas Gvildys ir Vytautas Beliūnas – trasoje užtruko 1 val. 53 min. 18 sek. ir užėmė 14-ą vietą.

Estafečių varžybose startavo 36 vyrų ir 30 moterų komandos.

Preliminarūs rezultatai

GPS

2020 metais Pasaulio čempionatas vyks Danijoje. Pirmą kartą per orientavimosi sporto istoriją Pasaulio čempionatų istoriją varžybos vyks nauju formatu. Pradedant šiais metais, Pasaulio čempionatų programa išskiriama į „miško“ čempionatus, vyksiančius nelyginiais metais, ir „sprinto“ arba „miesto“, kurie vyks lyginiais metais. Danijoje bus išaiškinti sprinto, naujos eliminavimo sprinto rungties bei sprinto estafečių nugalėtojai.