Pasaulio čempionato ilgoje trasoje Jonas Vytautas Gvildys – tarp 20 stipriausių

Nuotrauka: IOF/WOC2019

Trečiadienį Norvegijoje vykstančiame Pasaulio orientavimosi sporto čempionate paaiškėjo 2019 metų čempionai ilgoje trasoje.

Tiek vyrų, tiek moterų grupėje ketvirtus metus iš eilės čempionų titulus apgynė tie patys sportininkai. Tarp moterų užtikrintai nugalėjo švedė Tove Alexandersson, o vyrų – norvegas Olavas Lundanesas.

Solidus pasirodymas miške Jonui Vytautui Gvildžiui garantavo vietą tarp 20-ies stipriausių orientacininkų. Lietuvos rinktinės lyderis 16,6 kilometro su 23 kontrolinių punktų trasoje įveikė per 1 val. 42 min. 14 sek. ir užėmė 19-ą vietą. Vytautas Beliūnas trasoje sugaišo 1 val. 56 min. 28 sek. ir finišavo 42-oje vietoje.

Ketvirtąjį paeiliui, o iš viso jau šeštąjį aukso medalį ilgoje trasoje iškovojo varžybų šeimininkas Olavas Lundanesas. Norvegas trasą įveikė per 1 val. 30 min. 9 sek. ir 1 min. 39 sek. aplenkė antroje vietoje likusį tautietį, šių metų Pasaulio jaunimo čempioną ilgoje trasoje Kasperą Fosserį. Bronzos medalį iškovojo šveicaras Danielis Hubmannas, atsilikęs 2 min. 58 sek.

… 42. Vytautas Beliūnas (LTU) 1:56:28 +26:19

„Trasą pavyko įveikti gerai. Kol kas tikrai sunku pasakyti, kur daugiausiai pralošiau, nes nėra tarpinių laikų. Manau, kad nei į 11-ą, nei į 13-ą KP klaidų nepadariau, nors gal variantai pasirinkti ir nebuvo geriausi. Apskritai klaidų trasoje beveik nebuvo, galbūt šiek tiek klydau į 8 KP ir trasos pabaigoje prie punktų stabtelėdavau. Viską sudėjus suskaičiuoju apie 1 min. klaidų. Kol nepadaryta jokia analizė, sunku pasakyti, kurie variantai buvo geriausi ir kur dar galėjau sutaupyti laiko. Visą trasą įveikinėjau vienodu tempu, tik gal šiek tiek pagreitėdavau bėgdamas keliais. Pabaigoje pavyko atlošti keletą vietų – gal kiti nebuvo paskirstę jėgų, gal darė klaidų gale, kas nestebina po tokio ilgo darbo miške. Vietovė fiziškai sudėtinga, gruntas vietomis labai minkštas. Bėgimas per toki gruntą reikalauja daugiau jėgos, o ne greičio. Orientuotis buvo gana paprasta, išskyrus ilgus prabėgimus, kur ir dabar po trasos nėra dar aišku, kaip juos reikėjo bėgti. Ir geriausius variantus buvo sudėtinga pamatyti. Užimta vieta esu patenkintas, bet dar labiau patenkintas, kaip susitvarkiau su spaudimu ir kaip įveikiau trasą. Manau, kad įdėtas darbas atsipirko, ir „skandinaviškoje“ vietovėje sunku tikėtis aukštesnės vietos, nors viskas įmanoma“, – po finišo mintimis dalijosi Jonas Vytautas Gvildys.

Moterų grupėje ketvirtus metus iš eilės nenugalima Tove Alexandersson. Švedė 11,7 kilometro su 21 kontroliniu punktu trasą įveikė per 1 val. 9 min. ir daugiau nei 6 min. aplenkė sidabro medalį iškovojusią švedę Liną Strand bei bronzos apdovanojimą laimėjusią šveicarę Simoną Aebersold.

Gabija Ražaitytė trasoje užtruko 1 val. 31 min. 50 sek. ir užėmė 31-ą vietą. Kastė Rutkauskaitė finišavo 43-a, trasą įveikusi per 1 val. 39 min. 38 sek.

… 43.  Kastė Rutkauskaitė (LTU) 1:39:38 +30:38

Rytoj čempionate numatyta poilsio diena, o varžybos tęsis penktadienį, kai paaiškės vidutinės trasos nugalėtojai.