Pasaulio jaunimo čempionatas: vidutinės trasos čempionai – švedė ir norvegas

Gimtadienį švenčianti Judita Traubaitė vidutinėje trasoje iškovojo 40-ą vietą

Pasaulio jaunimo čempionate Danijoje ketvirtadienį išdalinti vidutinės trasos apdovanojimai.

Merginų grupėje nugalėjo Isa Envall iš Švedijos, 4,3 kilometro su 14 kontrolinių punktų trasą įveikusi per 29 min. 59 sek. Sidabro medalį iškovojo britė Fiona Bunn, atsilikusi 54 sek., o bronzos – čekė Tereza Janosikova, pralaimėjusi 1 min. 24 sek.

Judita Traubaitė trasoje užtruko 36 min. 56 sek. ir užėmė 40-ą vietą. Ugnė Liegutė, komandos draugei nusileidusi 27 sek., finišavo 41-oje vietoje.

„Trasą įveikti pavyko šiek tiek geriau nei per kvalifikacines varžybas, bet vis tiek, sakyčiau, labai nešvariai. Kvalifikacijos žemėlapyje buvo sunkiau orientuotis nei finalo, o tiksliai susiorientuoti pasirodė net sunkiau nei ilgos trasos vietovėje. Šiandienos finalo trasa nors ir atrodo nesunki, bet kažkaip įsivažiuoti, pajausti aukščius ir pan. man neišėjo“, – po finišo sakė gimtadienį švenčianti Judita Traubaitė.

Vaikinų grupėje antrąjį aukso medalį iškovojo norvegas Kasperas Fosseris, 4,7 kilometro su 17 kontrolinių punktų trasoje sugaišęs 25 min. 3 sek. Antrąją vietą iškovojo prancūzas Guilhemas Elias, atsilikęs 1 min. 9 sek, o trečiąją – norvegas Lukas Lilandas, pralaimėjęs 1 min. 34 sek.

Vienintelis į finalines varžybas atsirinkęs lietuvis Pranas Germanavičius galutinėje rikiuotėje liko 44-oje vietoje, nugalėtojui pralaimėjęs 7 min. 45 sek.