Pirmajame Pasaulio taurės etape dominavo Švedijos orientacininkai

Algirdas Bartkevičius. Nuotrauka: helsinkiowcup.fi

Antradienį Suomijoje baigėsi pirmasis Pasaulio taurės etapas, kuriame varžėsi per 150 vyrų ir 120 moterų iš 28 šalių. Tiek pirmąją etapo dieną vykusiose vidutinės trasos, tiek vėliau vykusiose persekiojimo bei sprinto estafečių varžybose dominavo Švedijos atletai, susižėrę visas pirmąsias vietas.

Visas tris pergales iškovojo praėjusių metų Pasaulio taurės nugalėtoja Tove Alexandersson bei Gustavas Bergmanas, užtikrintai nugalėję tiek individualiose rungtyse, tiek kartu su komandos draugais mišriose sprinto estafetėse.

Šeštadienį vykusiose vidutinės trasos varžybose aukščiausią vietą iš lietuvių užėmė Jonas Vytautas Gvildys, iškovojęs 25-ą vietą. Vyrų rinktinės lyderis 5,9 kilometro su 20 kontrolinių punktų trasą įveikė per 35 min. 22 sek. ir nugalėjusiam švedui Gustavui Bergmanui nusileido 5 min. 2 sek. Antrąją vietą užėmė prancūzas Frederikas Tranchandas (+1:03), o trečiąją – norvegas Olavas Lundanesas (+1:31).

Algirdas Bartkevičius finišavo 108-oje vietoje (+15:38), o tokio rango varžybose debiutavęs Rokas Lipnickas liko 122-as (+19:53) tarp 136 startavusių dalyvių.

Moterų grupėje Aušrinė Kutkaitė 4,6 kilometrų su 17 kontrolinių punktų trasą įveikė per 38 min. 56 sek. ir užėmė 51-ą vietą. Nugalėjo švedė Tove Alexandersson (29:54), aplenkusi rusę Natalią Gemperle (+1:38) ir suomę Mariką Teini (+1:59).

Gabija Ražaitytė finišavo 58-a (+9:38), Kastė Rutkauskaitė – 88-a (+15:52), Sandra Paužaitė – 92-a (+16:39), Akvilė Bartkevičiūtė – 95-a (+17:22), o Ugnė Gineikaitė – 104-a (+19:26) tarp 113 startavusių.

Rezultatai

Vyrų GPS

Moterų GPS

Gabija Ražaitytė vidutinės trasos starte. Nuotrauka: helsinkiowcup.fi

Sekmadienį vykusiose persekiojimo lenktynėse Jonas Vytautas Gvildys prarado 8 pozicijas ir finišavo 33-oje vietoje (1:53:20). Antrąją pergalę iškovojo švedas Gustavas Bergmanas (1:42:38), aplenkęs antrąją poziciją išsaugojusį prancūzą Frederiką Tranchandą (+1:58) ir iš ketvirtosios pozicijos į trečiąją pakilusį norvegą Magnę Daehlį (+1:31).

Algirdas Bartkevičius iš 108-os vietos pakilo į 91-ą (+29:56), o Rokas Lipnickas iš 122-os į 109-ą (+53:49). Vyrų grupėje startavo 127 dalyviai, turėję įveikti 13,4 kilometro su 26 kontroliniais punktais trasą.

Moterų grupėje vėl nepralenkiama buvo Tove Alexandersson iš Švedijos, 8,9 kilometro su 17 kontrolinių punktų trasoje užtrukusi 1 val. 28 min. 43 sek. Iš antros į trečiąją vietą pakilo varžybų šeimininkė suomė Marika Teini (+1:31), o bronzos apdovanojimą iškovojo norvegė Kamilla Olaussen (+2:36), pakilusi iš 5-osios vietos.

12 pozicijų atkovojusi Aušrinė Kutkaitė užėmė 39-ą vietą (+12:10) ir iškovojo pirmuosius įskaitinius taškus Pasaulio taurėje. Gabija Ražaitytė liko 58-oje vietoje (+17:53), Sandra Paužaitė iš 92-os vietos pakilo į 80-ą (+29:17), Kastė Rutkauskaitė iš 88-os nukrito į 90-ą (+35:24), Akvilė Bartkevičiūtė pakilo iš 95-os į 94-ą (+35:49), o Ugnė Gineikaitė prarado vieną poziciją ir finišavo 105-a (+51:02). Moterų grupėje startavo 109 dalyvės.

Rezultatai

Vyrų GPS

Moterų GPS

Antradienį pirmasis Pasaulio taurės etapas baigėsi mišriomis sprinto estafetėmis Helsinkio centre.

Nugalėjo nuo pat starto į priekį įsiveržę ir pirmosios pozicijos nebeužleidę Švedijos orientacininkai – Tove Alexandersson, Emilis Svenskas, Gustavas Bergmanas ir Karolin Ohlsson. Švedai keturių etapų estafetėse finišavo po 50 min. 53 sek. ir 31 sekunde aplenkė Šveicarijos orientacininkus – Simoną Aebersold, Matthiasą Kyburzą, Danielį Hubmanną ir Eleną Roos. Trečiąją vietą iškovojo Čekijos ketvertas – Denisa Kosova, Milošas Nykodymas, Vojtechas Kralas ir Tereza Janosikova (+0:54).

Lietuvos komanda – Gabija Ražaitytė, Jonas Vytautas Gvildys, Algirdas Bartkevičius ir Kastė Rutkauskaitė – atsiliko 4 min. 1 sek. ir užėmė 11-ą vietą tarp 19 klasifikuotų komandų.

Rezultatai

GPS 1 etapas 2 etapas 3 etapas 4 etapas

Varžybų transliacijų įrašus galite peržiūrėti čia.

Sprinto estafečių startas. Nuotrauka: helsinkiowcup.fi

Po pirmojo etapo bendrojoje Pasaulio taurės įskaitoje tarp vyrų pirmauja švedas Gustavas Bergmanas (200 tšk.), toliau rikiuosi prancūzas Frederikas Tranchandas (160 tšk.) ir norvegas Magne Daehlis (110 tšk.). Jonas Vytautas Gvildys su 24 taškais užima 27-ą poziciją.

Moterų grupėje lyderės statusą ir toliau išlaiko švedė Tove Alexanderrson (200 tšk.), antroje vietoje yra suomė Marika Teini (140 tšk.), o trečioje – rusė Natalia Gemperle (130 tšk.). Aušrinė Kutkaitė su 2 taškais rikiuojasi 43-oje vietoje.

Jau po dviejų mėnesių Lietuvos rinktinės lauks svarbiausias sezono startas – Pasaulio čempionatas, kuris rugpjūčio 12-17 dienomis Norvegijoje.