Gabrielė Andrašiūnienė Europos čempionate – per žingsnį nuo medalio

 

Pirmadienį Lenkijoje bendrojo starto lenktynėmis baigėsi tris dienas trukęs Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas.

Paskutiniąją čempionato dieną vykusiose bendrojo starto lenktynėse Gabrielė Andrašiūnienė nusileido tik trims varžovėms ir iškovojo 4-ą vietą.

Lietuvė 13,4 kilometro su 20 kontrolinių punktų trasoje užtruko 1 val. 9 min. 34 sek. ir 3 min. 19 sek. nusileido čempione tapusiai Camilai Sogaard iš Danijos. Sidabro medalis atiteko Clare Dallimore iš Didžiosios Britanijos (+2:22), o bronzos – suomei Ingrid Stengard (+2:31).

Šiame čempionate suaugusiųjų grupėje debiutavusi Austėja Kalvaitytė atsiliko 24 min. 34 sek. ir finišavo 34-oje vietoje, o Viktorija Michnovič liko 36-a (+26:08).

„Manau, kad laimėjau 4-ą vietą, o ne pralošiau – 3-ą. Nesitikėjau tokio rezultato, galvojau, kad merginos važiuoja greičiau, bet pasirodo, kad galiu laisvai su jomis važiuoti. Su antrąją vietą užėmusia brite važiavome kartu nuo 4-ojo kontrolinio punkto. Trasos pabaigoje prie mūsų prisijungė ir suomė Stengard. Vėliau padariau klaidą ir jos kiek nutolo. Visą laiką mačiau jas priekyje ir stengiausi važiuoti skirtingais kelio variantais nei jos, nes žinojau, kad jei tiesiog važiuosiu iš paskos jų nepavysiu. Rizikavau, keli variantai buvo geresni, o kai kurie – ne, ir finiše kiek atsilikau. Čempionato rezultatai džiugina. Tikėjausi ir ruošiausi patekti į pirmąjį dešimtuką, o pirmasis šešetukas buvo toks labiau noras negu tikslas. Šie rezultatai man yra motyvacijos pliūpsnis, parodo, kad su mano fizine forma yra viskas gerai. Iki Pasaulio čempionato galima dar padirbėti ir rezultatai gali būti aukštesni“, – čempionato rezultatais džiaugėsi Gabrielė Andrašiūnienė.

Vyrų grupėje atkaklioje kovoje Jonas Maišelis užėmė 7-ą vietą. Lietuviui iki bronzos apdovanojimo pritrūko vos 21 sekundės. Čempionu tapo rusas Antonas Foliforovas, 16,8 kilometro trasą su 27 kontroliniais punktais įveikęs per 1 val. 12 min. 18 sek. Antrąją vietą užėmė suomis Kare Kaskinenas (+0:23), o trečiąją – ispanas Anchelis Garcia (+1:02).

„Nuo pat pradžių vyko įdomi kova. Važiavome grupėmis ir mano grupė padarė klaidą. Po to visą laiką teko vytis varžovus. Trasa buvo skaidyta ir nebuvo aišku kas su kuo ir kur važiuoja, tad nusprendžiau važiuoti vienas „savo“ varžybas. Tik trečiame nuo galo punkte supratau, kad greičiausiai važiuoju pirmajame dešimtuke. Į priešpaskutinį punktą rinkausi visiškai kitokį variantą nei kiti ir atlošiau dar apie 15 sekundžių. O pačioje pabaigoje pritrūko jėgų pasivyti varžovus, o dar ir čekas Hradilas aplenkė finiše. Už manęs liko daug stiprių sportininkų, tad rezultatu esu patenkintas. Čempionato rezultatai geri: nors norėjau medalio, bet 5-a vieta sprinte ir 7-a bendrame starte yra geriausios mano vietos šiose distancijose“, – apie varžybas pasakojo Jonas Maišelis.

Regimantas Kavaliauskas liko 26—oje (+6:22), o Julius Juodišius – 48-oje vietoje (+27:56).

Svarbiausias sezono startas Lietuvos rinktinės laukia liepos 28 – rugpjūčio 3 dienomis, kai Danijoje vyks Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas.

Rezultatai

Moterų GPS

Vyrų GPS


Video reportažas