Pirmasis Pasaulio taurės etapas – jau šį savaitgalį

 

Šeštadienį Suomijos sostinės Helsinkio apylinkėse startuos pirmasis Pasaulio taurės etapas.

Etapo programoje šįkart bus trys rungtys – vidutinė trasa, persekiojimas (ilga) ir sprinto estafetės.

Lietuvos rinktinę šiose varžybose sudarys: Jonas Vytautas Gvildys (OSK „Medeina“/SM „Gaja“), Algirdas Bartkevičius (OSK „Šilas“/SM „Gaja“), Rokas Lipnickas (OSK „Šilas“/SM „Gaja“), Gabija Ražaitytė (SK „Igtisa“), Aušrinė Kutkaitė (OSK „Medeina“), Sandra Paužaitė (OSK „Dainava“), Kastė Rutkauskaitė (OSK „Ąžuolas“), Ugnė Gineikaitė (OSK „Takas“/SM „Gaja“) ir Akvilė Bartkevičiūtė (OSK „Šilas“/SM „Gaja“).

„Paskutinėmis žiniomis, visi kviesti sportininkai atvyks ir dalyvaus varžybose. Aušrinė Kutkaitė bėgs tik „miško“ distancijas, o sprinto estafečių komandos sudėtis ir etapai paaiškės tik varžybų vietoje.

Vietovės, galima sakyti, bus mums palankios. Miško, neskaitant kelių pelkių, praeinamumas yra nuo gero iki labai gero. Nors vietovė šiek tiek raižyta, žadamos greitos ir dinamiškos trasos. Be abejonės, trasų planuotojai pasistengs, kad varžybų nugalėtojai būtų ne tik greiti, bet ir techniškai gerai pasirengę. Sprinto estafetės vyks miesto centre. Nors sprinto estafečių vietovė iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nesudėtinga, įsižiūrėjus geriau tikrai yra vietų, kurios varžybų įkarštyje gali susukti galvas.

Jokių specifinių tikslų šiose varžybose nekeliame. Tai yra aukšto lygio varžybos ir komandos nariai turės gerą galimybę pasitikrinti jėgas, prisiminti tokio lygio renginių rutinas prieš svarbiausius sezono startus“, – Suomijoje laukiančias varžybas pristatė komandos vadovas Liutauras Bilevičius.

2019 m. sezono Pasaulio taurės varžybas sudarys keturi etapai: pirmasis etapas Suomijoje, antrasis – Pasaulio čempionatas Norvegijoje (rugpjūčio 12-17 d.), trečiasis – Šveicarijoje (rugsėjo 27-29 d.) ir finalinis etapas Kinijoje (spalio 26-29 d.).

Pirmajame etape Suomijoje užsiregistravo varžytis 156 vyrai ir 129 moterys iš 28 šalių.

Varžybų programa:

Birželio 8 d. – Vidutinė trasa

Birželio 9 d. – Persekiojimas (ilga)

Birželio 11 d. – Sprinto estafetės

Varžybų tinklapis: http://helsinkiowcup.fi/


Varžybas bus galima stebėti gyvai internetu (transliacijos yra mokamos).

Transliacijos (nuoroda į transliacijas čia)

Birželio 8 d.

Vidutinė (moterys) – 11:30-13:00

Vidutinė (vyrai) – 14:30-16:00

Birželio 9 d.

Persekiojimas – 10:00-12:55

Birželio 11 d.

Sprinto estafetės – 17:55-18:55