Žiežmariuose paaiškėjo Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionai

Trečiadienį Žiežmariuose vyko Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionatas.

Per 80 profesinės karo tarnybos karių bei karių savanorių varžėsi 7,7 kilometrų su 9 kontroliniais punktais trasoje, o varžyboms buvo naudojamas 1:25000 mastelio topografinis žemėlapis.

Vyrų grupėje nugalėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės jaunesnysis eilinis Jonas Vytautas Gvildys, trasą įveikęs per 41 min. 21 sek. Antrąją vietą užėmė KASP Vyčio apygardos 6-osios rinktinės eilinis Vilius Aleliūnas, atsilikęs 2 min. 1 sek. Bronzos apdovanojimą iškovojo KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kapitonas Donatas Stulgys, trasoje užtrukęs 46 min. 52 sek.

„Iš tikrųjų karinis orientavimasis man nelabai skiriasi nuo to ką mes darome įprastai su sportiniu žemėlapiu. Jei gerai moki laikyti kryptį, užtikrintai bėgi, lauki tam tikrų orientyrų – tada gan paprastai ir punktus randi. Naudojiesi tuo kas pažymėta žemėlapyje ir to užtenka. Žinoma, topografiniame žemėlapyje pažymėta nedaug ir reikia kiek kitaip interpretuoti situaciją. Šiandien nebėgau saugiau nei per įprastas varžybas. Sakyčiau, gal net daugiau rizikavau. Nebuvo taip, kad rinkčiausi „saugesnius“ kelio variantus ir bėgčiau keliais ar proskynomis. Bėgau trumpiausiu įmanomu keliu, kuris dažniausiai būna greičiausias. Kai avalynė nėra tokia patogi, ir apranga nėra skirta greitai bėgti, norėjosi kiek įmanoma sumažinti įveiktų kilometrų skaičių. Manau, prabėgau labai užtikrintai ir be klaidų“, – įspūdžiais dalinosi J. V. Gvildys.

Moterų grupėje greičiausia buvo KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės jaunesnioji eilinė Teklė Emilija Gvildytė, trasą įveikusi per 1 val. 8 min. 6 sek. Atsilikusi vos 16 sek. antrąją vietą užėmė KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės eilinė Sandra Paužaitė. Trečioji vieta atiteko KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės eilinei Vestai Aleliūnienei, trasoje užtrukusiai 1 val. 13 min. 16 sek.

„Nesu pratus bėgti su kariniu žemėlapiu, tad padariau kelias klaidas. Orientavimąsi supaprastinau kiek galėjau: kur buvo įmanoma bėgau proskynomis, keliukais, nekreipiau dėmesio į daugelį orientyrų, kurie tokio mastelio žemėlapyje ir taip nepažymėti. Varžybos labai patiko, nors trasa gavosi kiek ilgoka – nubėgau daugiau nei 9 kilometrus.“, – po finišo pasakojo T. E. Gvildytė.

Moterų veteranių grupėje nugalėjo KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės štabo seržantė Renata Paulauskienė, trasoje sugaišusi 1 val. 13 min. 42 sek.

Vyrų veteranų grupėje čempionu tapo KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės grandinis Darius Sadeckas, trasą įveikęs per 49 min. 25 sek. Sidabro medalis atiteko KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės eiliniui Svajūnui Ambrazui, atsilikusiam 46 sek., o bronzos – KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės eiliniam Mindaugui Kvedaravičiui, atsilikusiam 6 min. 4 sek.

Komandinėje įskaitoje, sudėjus geriausius 4-ių komandos narių rezultatus, nugalėjo KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės komanda, aplenkusi antroje vietoje likusią KASP Vyčio apygardos 5-ąją rinktinę bei trečiąją vietą užėmusią KASP Prisikėlimo apygardos 6-ąją rinktinę.