Sandra Paužaitė ir Giedrius Sabaliauskas – Lietuvos čempionai naktinėje trasoje

Vėlų šeštadienio vakarą Šiaulių rajone esančiame Juodlės miške paaiškėjo pirmieji 2019 metų sezono Lietuvos orientavimosi sporto bėgte čempionai. Tamsos nepabūgo ir prie starto linijos stojo per 130 įvairaus amžiaus orientacininkų.

Moterų grupėje trečius metus iš eilės nugalėjo Alytaus „Dainavos“ klubo atstovė Sandra Paužaitė. Daugkartinė Lietuvos čempionė 6,2 kilometro su 15 kontrolinių punktų trasą įveikė per 47 min. 4 sek. ir 9 min. 21 sek. aplenkė Teklę Emiliją Gvildytę iš Kauno „Medeinos“. Trečiąją vietą užėmė Klaipėdos „Kopos“ klubo orientacininkė Kristina Trimakė (+9:50). Sandra Paužaitė pirmąjį aukso medalį naktiniame čempionate iškovojo prieš dešimt metų, o iš viso – net 8 titulus šioje rungtyje.

Vyrų grupėje vyko kur kas atkaklesnė kova. Trasos pradžioje padaręs keletą nedidelių klaidų ir nuo pagrindinių varžovų kiek atsilikęs Giedrius Sabaliauskas (Plungės OSK „Versmė“) užtikrintai įveikė distancijos pabaigą ir vos 11 sek. aplenkė du distancijos trečdalius pirmavusį, bet vėliau klydusį Joną Vytautą Gvildį (Kauno OSK „Medeina“). Bronzos apdovanojimą iškovojo Prienų „Šilo“ orientacininkas Vytautas Beliūnas (+2:02), kuris likus apie 1,5 kilometro iki finišo dar bėgo pirmoje vietoje, bet ties 16 kontroliniu punktu padarė daugiau nei 2 min. klaidą.

„Ketvirtame punkte pavijau vieną iš anksčiau startavusių varžovų (Keviną Olišauskį) ir toliau visą trasą bėgom drauge. Vietomis bėgimas dviese tikrai padėjo – tankiame miške buvo lengviau pasišviesti ir rasti punktus. Laimėti tikrai nesitikėjau. Įveikus trasos dalį, kurioje buvo daug smulkių orientyrų, pajaučiau, kad galėčiau pretenduoti į pirmąjį šešetuką, bet negalvojau, kad nugalėsiu. Sėkmės recepto neturiu, bet sakyčiau naktį bėgu labiau susikoncentravęs, galvodamas, kaip rasti tam tikrus orientyrus ir „paimti“ punktus. Na o dieną būnu labiau atsipalaidavęs, bėgu ne taip susikaupęs“, – mintimis dalinosi Giedrius Sabaliauskas, po 6 metų pertraukos vėl tapęs Lietuvos čempionu naktinėje trasoje.

Vyrai turėjo įveikti 7,3 kilometro su 20 kontrolinių punktų trasą.

Kitas Lietuvos čempionato etapas numatytas gegužės 4-5 dienomis Trakuose, kur bus varžomasi dėl sprinto ir mišrių sprinto estafečių apdovanojimų.


Rezultatai.

Vyrų GPS.

Moterų GPS.


Video reportažas: