Sunkiausioje Pasaulio čempionato rungtyje Judita Traubaitė užėmė 5 vietą

Švedijos šiaurėje esančiame Pitėjos miestelyje trečiadienį prasidėjo Pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionatas.

Pirmąją čempionato dieną vykusiose ilgos trasos varžybose jaunimo grupėje Judita Traubaitė iškovojo 5-ą vietą. Lietuvė trasą įveikė per 1 val. 17 min. 2 sek. ir nuo čempione tapusios rusės Marinos Vyatkinos atsiliko 4 min. 27 sek. Antrąją vietą užėmė suomė Siiri Saalo (+1:48), o trečiąją – rusė Aleksandra Rusakova (+2:25).

Kita lietuvė Miglė Sušinskaitė finišavo 34-oje vietoje (+31:15).

„Varžybos buvo nelengvos, su daug vertikalaus pakilimo. Mėgstu važiuoti siauromis vėžėmis, bet jau į antrą kontrolinį punktą buvo ilgas sukilimas, pareikalavęs daug jėgų. Didelių klaidų atrodo nedariau, bet į paskutinius tris punktus pasirinkau ne tuos kelio variantus ir praradau šiek tiek laiko. Jėgų užteko, nebuvo taip, kad sakyčiau „viskas – nebegaliu“. Trasa buvo įdomi ir fiziškai sunki, tikrai buvo kur ir pasiorientuoti tankesniame vėžių tinkle, ir pagalvoti pasirenkant ilgesnius kelio variantus“, – įspūdžiais po trasos dalinosi Judita Traubaitė.

Vaikinų jaunimo grupėje Kasparas Šulčys galutinėje rikiuotėje liko 29-oje vietoje, nuo nugalėtojo atsilikęs 21 min. 50 sek. Aukso medalį iškovojo rusas Sergejus Mizonovas (1:26:31), aplenkęs šveicarą Nicolą Muellerį (+2:50) ir tautietį Germaną Sazykiną (+3:34).

Vyrų elito grupėje geriausiai iš lietuvių pasirodė Regimantas Kavaliauskas, finišavęs 29-oje vietoje (2:32:18). Andrej Gerasimov užėmė 35-ą vietą (2:43:18), o Nerijus Šulčys varžybų nebaigė.

Čempionu tapo rusas Andrejus Lamovas (1:52:12), aplenkęs norvegą Larsą Moholdtą (+2:46) ir suomį Tero Linnainmaa (+3:51).

Moterų grupėje su didžiule persvara nugalėjo švedė Tove Alexandersson (1:47:53). Sidabro ir bronzos apdovanojimus pasidalino Rusijos atstovės Alena Trapeznikova (+6:11) ir Maria Kechkina (+6:47). Lietuvės Pasaulio čempionate nestartuoja.

Kas dvejus metus vykstančiame Pasaulio čempionate šiemet dalyvauja per 60 vyrų bei 40 moterų iš 20 šalių.

Kartu su elito sportininkais varžybose dalyvauja jaunių, jaunimo bei veteranų grupių atstovai, kovosiantys dėl Pasaulio jaunimo, Pasaulio veteranų bei Europos jaunių čempionatų apdovanojimų. Iš viso varžybose dalyvaus per 500 orientacininkų.

Pasaulio čempionatas tęsis ketvirtadienį sprinto varžybomis.

Elito grupės rezultatai.

Jaunimo grupės rezultatai.

Jaunių grupės rezultatai.

Vyrų GPS.

Moterų GPS.

Jaunimo merginų GPS.

Jaunimo vaikinų GPS.

Video reportažas: