Žiemos universiados vidutinėje trasoje Judita Traubaitė finišavo 14-a

Vyrų startas. Nuotrauka: Winter Universiade 2019 Press Service

 

Rusijos Krasnojarsko mieste vykstančioje Žiemos universiadoje sekmadienį baigėsi orientavimosi sporto slidėmis varžybų programa.

Paskutinę dieną orientacininkai varžėsi vidutinėje trasoje, kurioje puikiai pasirodė Judita Traubaitė, užėmusi 14-ą vietą. Bendru startu vykusiose lenktynėse lietuvė užtruko 40 min. 2 sek. bei nuo čempione tapusios suomės Liisos Nenonen (37:07) atsiliko 2 min. 55 sek. Sidabro medalį iškovojo rusė Marina Viatkina (+0:07), o bronzos – čekė Petra Hančova (+0:19).

„Šiandien varžybos vyko greičiau ir lengviau nei tikėjausi. Lyginant su varžovėmis čiuožėsi tikrai neblogai, o sukilimas atrodė kur kas mažesnis nei persekiojimo trasoje, nors lyg ir buvo 40 metrų didesnis. Pasirinkus važiavimo variantą į žemėlapį itin daug žiūrėti nereikėjo, nes pagrindines vėžes per šią savaitę jau mintinai išmokau. Universiada pasirodė labai įspūdingu renginiu – viskas apgalvota, patogu, šauni atmosfera. Užimtomis vietomis nesu visiškai patenkinta. Manau, visas trasas pračiuožiau beveik kaip galėjau geriausiai, o labiausiai pritrūko greičio. Buvo labai įdomi ir naudinga patirtis“, – pasirodymą Žiemos universiadoje apibendrino Judita Traubaitė.

Miglė Sušinskaitė finišą pasiekė 31-oje vietoje (+10:06).

Vyrų grupėje nugalėtojas paaiškėjo tik pačioje lenktynių pabaigoje. Priešpaskutiniame kontroliniame punkte antruoju slydęs norvegas Jorgenas Baklidas pasirinko greitesnį kelią ir paskutinį punktą pasižymėjo jau priekyje iki tol pirmavusio ruso Sergejaus Gorlanovo. Čempionu tapęs norvegas finišą pasiekė per 35 min. 25 sek. Sergejus Gorlanovas atsiliko trimis sekundėmis ir turėjo tenkintis sidabro medaliu. Bronzos apdovanojimas atiteko rusui Vladislavui Kiselevui (+0:12).

Ignas Ambrazas trasoje užtruko 40 min. 48 sek. bei galutinėje rikiuotėje užėmė 27-ą vietą.

„Antrajame kontroliniame punkte neišgirdau, ar suveikė „Si Air“, tad teko apsisukti, o tuo metu grupė nuvažiavo. Besivydamas pasirinkau kelis prastus kelio variantus ir varžovai dar labiau nutolo“, – pasakojo Ignas Ambrazas.

Pirmajame rate daug laiko kainavusią klaidą padaręs Rokas Vaitkus užėmė 43 vietą (47:52).

„Pradžia buvo nebloga, bet važiuodamas į 4-ą kontrolinį punktą nepažiūrėjau į žemėlapį ir padariau didelę klaidą. Po jos lenktynės man buvo baigtos ir tiesiog ramiai važiavau iki finišo“, – apmaudo neslėpė Rokas Vaitkus.

Orientavimosi sportas slidėmis į Žiemos universiados programą buvo įtrauktas pirmą kartą.

Po dešimties dienų orientacininkų lauks ir svarbiausias žiemos sezono startas – Pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionatas Švedijoje.

Moterų rezultatai.

Vyrų rezultatai.

Moterų GPS.

Vyrų GPS.