Žiemos universiados sprinte Judita Traubaitė finišavo 16-a

Juditos Traubaitės startas

 

Rusijos Krasnojarsko mieste vykstančioje Žiemos universiadoje šiandien prie starto linijos stojo orientavimosi sporto slidėmis atstovai.

Sprinto trasoje puikiai pasirodė Judita Traubaitė, užėmusi 16-ą vietą. Judita 3,5 km su 10 kontrolinių punktų distanciją įveikė per 15 min. 33 sek. bei nuo čempione tapusios suomės Liisos Nenonen (14:04) atsiliko 1 min. 29 sek. Sidabro medalis atiteko rusei Marinai Viatkinai (+0:21), o bronza – suomei Mirkai Suutari (+0:37).

Miglė Sušinskaitė galutinėje rikiuotėje liko 32-oje vietoje (+5:10).

„Viskas buvo lyg ir neblogai, tik šiandien, matyt, kiek per lėtai judėjau. Į pirmą punktą gan daug laiko pralošiau: nuo pat starto buvo ilgas pakilimas, o dar įsukus į siauresnę vėžę po sniegu pakišau slidę ir kažkiek užtrukau ją betraukiant. Abejojau dėl keleto pasirinktų variantų, bet iš tiesų viską teisingai pasirinkau. Trasa pasirodė gan įdomi, reikėjo ir pasiorientuoti, ir greitai slysti. Daug smagių nusileidimų. Keliose vietose galėjau jaustis užtikrinčiau, nes vakar treniravomės tose pačiose vėžėse – buvo aišku kokie posūkiai ir nuokalnės laukia. Pasirodymu esu gan patenkinta, o ryt būtų smagu, jei pavyktų pakilti keletu vietų aukščiau. Tačiau sunku nuspėti kaip seksis, nes slidėmis persekiojime startuoti dar neteko“, – įspūdžiais po trasos dalinosi Judita Traubaitė.

Vyrų 4,9 kilometro su 13 kontrolinių punktų trasą greičiausiai įveikė rusas Vladislavas Kiselevas (15:46), vos 4 sekundėmis aplenkęs norvegą Auduną Heimdalą ir 11 sekundėmis tautietį Sergejų Gorlanovą.

Greičiausiai iš lietuvių šiandien finišą pasiekė Ignas Ambrazas, trasoje užtrukęs 18 min. 11 sek. bei užėmęs 19-ą vietą.

Rokas Vaitkus užėmė 29 vietą, trasą įveikęs per 18 min. 56 sek.

„Trasa šiandien buvo įdomi, su keliais variantais į punktus. Manau, kad trasą įveikiau gerai, tik į 7 kontrolinį punktą praleidau reikalingą posūkį ir praradau nedaug laiko. Kalnai čia nėra labai statūs, bet yra pavojingų nusileidimų. Sniegas šlapias, klampus, todėl siaurose vėžėse buvo sunku sukinėtis“, – po finišo pasakojo Ignas Ambrazas.

Rytoj Universiadoje orientacininkų laukia persekiojimo lenktynės.

Vyrų rezultatai.

Moterų rezultatai.

Vyrų GPS.

Moterų GPS.


Orientavimosi sportas slidėmis į Žiemos universiados programą įtrauktas pirmą kartą.

Dvidešimt devintojoje Žiemos universiadoje šiemet dalyvauja apie tris tūkstančius studentų iš 58 pasaulio šalių.

Universiadoje bus išdalinti 76 medalių komplektai, o programoje – net 11 žiemos sporto šakų: akmenslydis, akrobatinis slidinėjimas, bandis, biatlonas, dailusis čiuožimas, greitasis čiuožimas trumpajame take, kalnų slidinėjimas, ledo ritulys, orientavimosi sportas slidėmis, slidinėjimas ir snieglenčių sportas.

Universiados varžybas galima stebėti gyvai www.fisu.tv.