Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionate – N. Šulčio ir J. Traubaitės pergalės

Savaitgalį Šiauliuose per 250 orientacininkų varžėsi Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionato sprinto ir vidutinėje distancijose.

Pirmąją čempionato dieną vykusiose sprinto varžybose nugalėjo nepailstantis Vilniaus „Perkūno“ klubo narys Nerijus Šulčys. Moterų grupėje antrąjį savo aukso medalį suaugusiųjų grupėje iškovojo Lietuvos jaunimo rinktinės lyderė Judita Traubaitė, atstovaujanti Vilniaus „Fortūnos“ klubui.

3,2 km su 14 kontrolinių punktų trasą Nerijus Šulčys įveikė per 18 min. 18 sek. ir po metų pertraukos susigrąžino čempiono titulą. Nuo čempionu tapusio tėvo 1 min. 46 sek. atsiliko aštuoniolikmetis Kasparas Šulčys (Vilniaus „Perkūnas” / Vilniaus miesto sporto centras), kuriam tai buvo pirmasis asmeninis Lietuvos čempionato apdovanojimas suaugusiųjų grupėje. Trečiąją vietą užėmė „Telšių“ klubo atstovas Regimantas Kavaliauskas, atsilikęs 2 min. 50 sek.

Prieš tris savaites nugalėjusi Lietuvos čempionato ilgoje trasoje, Judita Traubaitė sprinto 3,2 km distanciją su 12 kontrolinių punktų įveikė per 21 min. 52 sek. Sidabro medalį iškovojo Ignalinos „Būdakalnio“ atstovė Ramunė Arlauskienė, trasoje užtrukusi 22 min. 35 sek., o bronzos – Šiaulių „Sako“ orientacininkė Vesta Aleliūnienė (25 min. 8 sek.).

„Klaidų pavyko išvengti, nors pasirinkau galbūt ne pačius geriausius kelio variantus, bet trasą, manau, įveikiau kaip planuota. Pati trasa, sakyčiau, buvo šauniai suplanuota. Gerai padirbėjo trasų planuotojai, minėjai, ne kiekvieną kartą Lietuvoje tokios sudėtingos trasos būna. Esu kiek nustebęs iškovotu medaliu. Neplanavau šiandien laimėti – kiti vyrukai šiais metais atrodo stipresni už mane. Tikriausiai šios dienos varžybų orientavimosi sudėtingumo faktorius paveikė kitų pasirodymą ir padėjo man nugalėti“, – varžybų įspūdžiais dalinosi Nerijus Šulčys.

Sekmadienį vykusiose vidutinės trasos varžybose lyderiai nesikeitė.

Vyrų grupėje čempionu vėl tapo Vilniaus „Perkūno“ orientacininkas Nerijus Šulčys, 7,2 kilometro su 22 kontroliniais punktais trasoje užtrukęs 37 min. 15 sek. Antrąją bei trečiąją vietas užėmė telšiškiai Regimantas Kavaliauskas (38:00) ir Vitalijus Petrulis (38:32).

Moterų grupėje nugalėjusi Vilniaus „Fortūnos“ sportininkė Judita Traubaitė 5,8 kilometro su 18 kontrolinių punktų trasą įveikė per 36 min. 52 sek. Antroje vietoje liko Ramunė Arlauskienė iš Ignalinos „Būdakalnio“ klubo (39:46), o trečioje – Vesta Aleliūnienė iš Šiaulių „Sako“ (43:23).

„Atrodo šiandien pasirinkau net kelis blogus kelio variantus, ypač kur buvo ilgesni pravažiavimai į kontrolinius punktus. Nepavyko pastebėti kelio kirtimo vietų, kur buvo galima pravažiuoti, tad į kai kuriuos punktus apvažiavau kiek lanku, bet didesnių klaidų daugiau nebuvo. Nors nedalyvavo kelios pajėgios varžovės, smagu, kad pavyko gerai pračiuožti. Šį sezoną tikrai daugiau slidinėjau, dėl to ir rezultatai geresni“, – po finišo kalbėjo Judita Traubaitė.

Nerijui Šulčiui tai jau 15-asis Lietuvos čempiono titulas sprinto trasoje bei 9-asis – vidutinėje trasoje. Pirmąjį Lietuvos čempionato aukso medalį sprinto trasoje jis iškovojo dar 1991 metais, o per ilgametę karjerą Lietuvos orientavimosi sporto čempionu tapo net 57 kartus.

Pasibaigus nacionaliniam čempionatui, Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis rinktinės laukia svarbiausi sezono startai: kovo 2-12 d. vyksianti Žiemos Universiada Krasnojarske (Rusija) bei kovo 20-24 d. – Pasaulio čempionatas Pitėjoje (Švedija).