Lietuviai Europos orientavimosi sporto slidėmis čempionate – 8-ti

Nuotrauka: Türkiye Oryantiring Federasyonu

Pirmadienį Turkijoje esančiame Sarikamio slidinėjimo kurorte estafečių rungtimi baigėsi Europos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas.

Iš Šiaulių „Sako“ klubo atstovų sudaryta Lietuvos komanda – Ignas Ambrazas, Rokas Vaitkus ir Svajūnas Ambrazas – užėmė 8-ą vietą, trasoje užtrukę 1 val. 59 min. 22 sek.

„Nors tokio lygio čempionatas Turkijoje rengtas pirmą kartą, varžybos buvo tikrai aukšto lygio. Trasos įrengtos ir suplanuotos buvo irgi puikiai. Manau, kad pasiekti asmeniniai rezultatai atitinka dabartinį mūsų lygį. Estafetėse pasirodėme irgi pagal planą: slydome maksimaliai greitai, tiek kiek esame pasiruošę šiai dienai, su minimaliu klaidų skaičiumi. Ignas ir Rokas dar jauni sportininkai, tad startai kartu su elito sportininkais parodė kiek atsiliekame ir kiek dar reikia ruoštis. Manau po poros metų galėsime galvoti apie rezultatus pirmajame dvidešimtuke“, – lietuvių pasirodymą čempionate apibendrino komandos vadovas Svajūnas Ambrazas.

Čempionų titulą apgynė Norvegijos komanda – Jorgenas Baklidas, Jorgenas Madslienas, Larsas Moholdtas. Norvegai trasą įveikė per 1 val. 37 min. 17 sek. ir vos 13 sekundžių aplenkė ilgą laiką pirmavusius Rusijos sportininkus – Vladislavą Kiselevą, Eduardą Khrenikovą ir Sergėjų Gorlanovą. Po antrojo etapo Norvegijos komanda nuo Rusijos trijulės atsiliko beveik 3 minutes, bet paskutiniuoju etapu čiuožęs Larsas Moholdtas, anksčiau laimėjęs du asmeninius čempiono titulus, panaikino skirtumą ir finišavo pirmoje vietoje. Bronzą laimėjo Švedijos orientacininkai – Markusas Lundholmas, Erikas Blomgrenas, Erikas Rostas, trasą užbaigę per 1 val. 39 min. 5 sek.

Priklausomai nuo etapo, vyrams reikėjo įveikti 7-8,5 kilometro su 20-23 kontroliniais punktais trasą.

Moterų grupėje nugalėjo Rusijos komanda – Alena Trapeznikova, Tatyana Oborina ir Maria Kechkina (1:20:51), užtikrinati aplenkusi švedes Hanną Eriksson, Magdaleną Olsson ir Tovę Alexandersson (1:22:39) bei Suomijos trijulę – Marjut Turunen, Milką Reponen ir Sallą Koskelą (1:24:50).

Lietuvės šiame čempionate nestartavo.

Rezultatai

GPS

Sekmadienį vykusios ilgos trasos finišo tiesiojoje Ignas Ambrazas (1:57:29) aplenkė komandos draugą ir finišavo 31-oje vietoje, o vos 1 sekunde atsilikęs Rokas Vaitkus liko 32-as (1:57:30).

18,6 kilometro su 39 kontroliniais punktais trasoje nugalėjo norvegas Larsas Moholdtas (1:31:54), aplenkęs rusą Sergejų Gorlanovą (1:32:28) ir švedą Eriką Rostą (1:32:33).

Moterų grupėje čempione tapo švedė Tovė Alexandersson (1:21:39), sidabro medalis atiteko rusei Marijai Kechkinai (1:24:31), o bronzos apdovanojimai – suomei Sallai Koskelai (1:25:51). Moterys turėjo įveikti 14,6 kilometro su 32 kontroliniais punktais trasą.

Rezultatai

GPS

Europos čempionatas Turkijoje vyko pirmą kartą. Čempionate varžėsi per 40 moterų ir 50 vyrų iš 11 šalių. Kovo mėnesį Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis rinktinės laukia svarbiausi sezono startai: kovo 2-12 d. vyksianti Žiemos Universiada Krasnojarske (Rusija) bei kovo 20-24 d. – Pasaulio čempionatas Pitėjoje (Švedija).