Ignas Ambrazas Europos orientavimosi sporto čempionate – 35-as

Nuotrauka: ESOC2019

Turkijoje esančiame Sarikamio slidinėjimo kurorte tęsiasi Europos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas. Šiandien vidutinėje trasoje kartu su pajėgiausiais senojo žemyno orientacininkais varžėsi ir du Lietuvos atstovai. Ignas Ambrazas 7,55 kilometro su 21 kontroliniu punktu trasą įveikė per 47 minutes 7 sekundes bei užėmė 35-ą vietą.

„Nuo pat starto iki pirmojo kontrolinio punkto reikėjo vien tik kilti į kalną. Sunki distancijos pradžia atsiliepė ir mano sprendimams – trasos pirmoje dalyje padariau keletą klaidų, teko daugiau stabtelti ir prie punktų, ir sankryžose. Trasa buvo sunki ir įdomi, reikėjo rinktis gerus kelio variantus, kad nors kiek jėgų sutaupyti. Nuo trasos vidurio pradėjo snigti, slydimas pasidarė sunkesnis, bet man iki finišo buvo nedaug likę“, – pasakojo Europos suaugusiųjų čempionato debiutantas Ignas Ambrazas.

Kitas Lietuvos rinktinės narys Rokas Vaitkus trasoje sugaišo 53 min. 46 sek. ir finišavo 44-oje vietoje.

„Nors didelių klaidų pavyko išvengti, nuo pat pradžių trukdė nedideli niuansai – per ilgai dvejojau pasirinkti važiavimo variantus į keletą punktų, taip pat nesijaučiau užtikrintas savo sprendimais. Po 17 kontrolinio punkto dideliu greičiu besileisdamas nuo kalno nesuvaldžiau slidžių, kritau ir sulaužiau lazdą. Teko pabaigti trasą su viena lazda. Gaila, bet lazdų laužymas varžybose man jau tampa įprastu dalyku“, – įspūdžiais po trasos dalinosi Rokas Vaitkus.

Čempionu tapo Švedijos orientacininkas Erikas Rostas, trasą įveikęs per 35 min. 36 sek., vos 3 sekundėmis aplenkęs norvegą Larsą Moholdtą. Bronza atiteko rusui Sergejui Gorlanovui (36:22). Vyrų grupėje startavo 55 sportininkai.

Moterų grupėje nugalėjo švedė Magdalena Olsson, distanciją įveikusi per 30 minutes 27 sekundes. Sidabro medalį iškovojo suomė Salla Koskela (31:53), o bronzos – Rusijos atstovė Maria Kechkina (32:02). Moterys turėjo įveikti 5,6 kilometrų su 15 kontrolinių punktų trasą. Lietuvės šiame čempionate nestartuoja.

Čempionatas tęsis sekmadienį: sportininkai varžysis daugiausiai jėgų ir ištvermės reikalaujančioje ilgoje trasoje.

Europos čempionatas Turkijoje vyksta pirmą kartą. Čempionate varžosi per 40 moterų ir 50 vyrų iš 11 šalių. Rytoj čempionatas tęsis mišriomis sprinto estafetėmis, kuriose Lietuvos komandos nebus. Lietuviai tęs pasirodymą vasario 8 dieną, penktadienį, kai varžysis vidutinėje trasoje.

Rezultatai.

Vyrų GPS.

Moterų GPS.