Vilniaus rotušėje: orientavimosi sporto jubiliejus ir geriausio metų atleto apdovanojimai, ant vinies pakabinti „šipai“

Šeštadienio vakaras Lietuvos orientacininkams buvo neįprastas. Vietoje treningų šįkart visi rengėsi oficialius kostiumus ir sukneles bei susirinko Vilniaus rotušėje, kur iškilmingai buvo minimas orientavimosi sporto Lietuvoje 60-metis. Pagerbti šiam sportui nusipelnę asmenys, apie karjeros pabaigą rinktinėje po 16 metų atstovavimo Lietuvai paskelbusiam Simonui Krėpštai buvo padėkota už nuopelnus, paskelbti geriausi metų orientacininkai.

„Keliavome nuo turizmo, vėliau stipriai prie sporto plėtros prisidėjo kariuomenė. Tobulėjo žemėlapiai ir jų kokybė, be kurių mūsų sportas nesivystytų. Galų gale dabar jau turime ir olimpinę svajonę, kurią tarptautinė orientavimosi sporto federacija nurodo kaip vieną pagrindinių tikslų“, – vakaro metu paklaustas apie sporto vystymąsi kalbėjo Lietuvos orientavimosi sporto vykdantysis direktorius Vilius Aleliūnas.

Išrinkti metų laureatai

Vakaro metu vyko ir geriausių orientacininkų apdovanojimų ceremonija, kuriuos rinko orientacininkų bendruomenė. Šįmet laureatai paaiškėjo 3 kategorijose: „Metų orientacininko“, „Metų trenerio“ ir „Metų varžybų“.

„Metų orientacininku“ tapo Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais jaunimo rinktinės narys Ignas Ambrazas, kuris šiemet iškovojo net 2 bronzos medalius pasaulio jaunimo čempionate ir 1 bronzos medalį Europos jaunimo čempionate.

„Metų trenerės“ titulas atiteko Kauno sporto mokyklos „Gaja“ trenerei Aušrai Bartkevičienei. „Kai į mane kreipiasi auklėtiniai „mama“, o nebūtinai „trenere“ – tai neapsakomas jausmas“, – atsiimdama apdovanojimą teigė A. Bartkevičienė, kurios auklėtinių jaunimo rinktinėse yra beveik pusė visos komandos.

Per 800 dalyvių į sezono uždarymo varžybose „Lietuvos taurė 2018“ sutraukę Kauno „Medeinos“ organizatoriai šįmet iškovojo „Metų varžybų“ nominaciją.

Paskutiniai metai rinktinėje

Lietuvos atletai turėjo daug gražių pergalių tarptautinėje arenoje, o prie šio sporto kultivavimo ženkliai prisidėjo ir savo gyvenimą pašventė nemaža dalis orientacininkų.

Po 16 metų kartu su Lietuvos rinktine Simonas Krėpšta buvo paskelbęs, kad šių metų pasaulio pirmenybės Latvijoje jam buvo paskutinės. Nors ir 34-erių orientacininkas „šipų“ ant vinies dar nekabins, tačiau rinktinės marškinėlių jis apsivilkti nebeplanuoja. Už nuopelnus sporte jis buvo pagerbtas vakaro metu.

„Buvo įvairių ir pergalių, ir pralaimėjimo, ir džiaugsmo akimirkų. Labiausiai visgi įstrigo įgyta ta patirtis ir tai ką pavyko pasiimti iš kiekvienos pergalės ar pralaimėjimo, bei taip augti kaip žmogui“, – vakaro metu paklaustas apie karjeros prisiminimus kalbėjo S. Krėpšta.

Vakare įvyko žadėtas muzikinis orientacininkų siurprizas – renginio metu buvo muzikiniai intarpai, kurių metu grojo Lietuvos rinktinės nariai. Su fortepijonu grojo Judita Traubaitė, šiemet pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionate iškovojusi 6-ąją vietą, ilgametė Lietuvos rinktinės bėgte narė Gabija Ražaitytė bei kitos orientacininkės. Taip siekiama parodyti, kad šiuo sportu užsiimantys atletai turi ir kitų talentų.

Patį renginį vedė orientavimosi sportui neabejingas ir dar šiandien karts nuo karto varžybose pasirodantis LRT televizijos laidų vedėjas Ignas Krupavičius.

Minint šią sukaktį, Vilniuje visą dieną vyko renginiai: be vakarinės dalies, ryte Mokslo komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) vyko atvira diskusija apie orientavimosi sporto ateitį Lietuvoje, popiet vyko varžybos Naujamiestyje.