LOSF siekia glaudesnio bendradarbiavimo su Druskininkais: bus įrengta stacionari orientavimosi sporto trasa

LOSF vykdantysis direktorius Vilius Aleliūnas susitiko su Druskininkų savivaldybės atstovais

Druskininkų savivaldybės nuotr.

Penktadienį Lietuvos orientavimosi sporto federacijos (LOSF) vykdantysis direktorius Vilius Aleliūnas lankėsi Druskininkų savivaldybėje. Kartu su Druskininkų savivaldybės vadovais, administracijos specialistais V. Aleliūnas aptarė orientavimosi sporto vystymo mieste klausimus ir planuojamą naują stacionarią orientavimosi sporto trasą.

LOSF vykdantysis direktorius susitikime pažymėjo, kad stacionarių orientavimosi trasų Lietuvoje įrengta sąlyginai nedaug. „Druskininkai orientacininkams yra labai patrauklus miestas – tai miškinga, vaizdinga, įdomių objektų turinti vietovė. Kurorte jau esame sėkmingai organizavę ne vienas svarbias orientacininkų varžybas, o 2022 metų vasarą kurorte esame suplanavę surengti Pasaulio jaunimo orientavimosi sporto čempionatą“ – sakė V. Aleliūnas.

Dar praėjusį savaitgalį per 800 orientacininkų buvo susirinkę Druskininkų miesto apylinkėse Lietuvos taurės varžybose. Vaizdingos vietovės, o vietomis žemyninių kopų masyve besidriekiantys miškai – puikiai tinkami ir mėgstami orientavimosi sporto atstovų. Todėl siekiant išnaudoti potencialą populiarinant šį sportą, buvo nuspręsta įrengti pirmąją stacionarią trasą ir Druskininkuose. Planuojama, kad ji drieksis nuo miesto centro link istorinio Švendubrės kaimo, bus įrengti stacionarūs kontroliniai punktai. Juos žmonės galės aplankyti eidami, bėgdami, važiuodami dviračiu.

Tokią iniciatyvą susitikimo metu sakė palaikantis ir Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas, kuris teigė, kad tokio pobūdžio trasa – ne tik būdas populiarinti aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą, bet ir alternatyva susipažįstant miesto svečiams su apylinkėmis.

„Visada palaikome naujas idėjas ir džiaugiamės galėdami miesto bendruomenei ir kurorto svečiams pasiūlyti kuo įvairesnių laisvalaikio praleidimo būdų. Orientavimosi sportas suteikia galimybę aktyviai praleisti laiką gamtoje ir susipažinti su apylinkėmis, jis tinka įvairaus amžiaus žmonėms, šeimoms su mažais vaikais. Neabejoju, kad Druskininkuose jis taps populiariu laisvalaikio praleidimo būdu“, – sakė R. Malinauskas.

Trasų žemėlapį visi norintieji galės parsisiųsti į savo mobilųjį įrenginį arba gauti atspausdintą lankomiausiose kurorto vietose (turizmo ir verslo informacijos centre, kavinėse, viešbučiuose).

Informaciją apie jau įrengtas stacionarias orientavimosi sporto trasas galima rasti ČIA

Tekste naudota ir Druskininkų savivaldybės informacija