Lietuvos orientavimosi sporto čempionatas: susigrąžinti titulai ir jaunimo triumfas elito grupėje 

Šeštadienį Lazdijų rajone esančiame Bestraigiškės miške vyko Lietuvos orientavimosi sporto čempionatas, kuriame per 400 sportininkų varžėsi estafetės rungtyje. Vyrų grupėje čempionų titulą susigrąžino Šiaulių „Igtisos“ klubas, o tarp moterų triumfavo Viniaus „Fortūnos“ ekipa.

Moterų elito grupėje „Fortūnos“ komanda sukėlė sirgalių ovacijas, kadangi net dvi iš trijų komandos narių – jaunimo sportininkės. Kiekvienam etape reikėjo įveikti po maždaug 4,6 km distanciją su 16 kontrolinių punktų. Sumoje vilniečių komanda, kurią sudarė Judita Traubaitė, Miglė Sušinskaitė ir Aistė Traubienė trasą įveikė per 1 val. 59 min. 35 sek. komanda užtikrintai lyderiavo jau nuo pat varžybų pradžios. Sidabro medalių komplektas atiteko taip pat Vilniaus orientavimosi sporto klubui – „Ąžuolas“. Komandą sudarė Kastė Rutkauskaitė, Reda Velde ir Indrė Valaitė – jos nuo lyderių atsiliko 51 sek.

„Kitos komandos atrodė tikrai stipresnės, tad nesitikėjome, kad pavyks laimėti čempionate, – besidžiaugdama nugalėtojų titulu pasakojo M. Sušinskaitė. – Apie vietas su komanda nekalbėjome, norėjosi pagerinti praėjusių metų rezultatą – tada buvome penktos“.

Bronzinės prabos medaliai atiteko Alytaus „Dainavos“ sportininkėms Kristinai Masevičiūtei, Agnei Paspirgelytei ir Sandrai Paužaitei (2:02:06 val.).

Tarp vyrų greičiausia buvusi Šiaulių „Igtisos“ komanda užfiksavo suminį 2 val. 3 min. 22 sek. rezultatą. Kiekvienam vyrui reikėjo įveikti po 6,3 km distanciją su 21 kontroliniu punktu. Auksinę ekipą sudarė Martynas Tirlikas, Modestas Bacys ir Vilius Aleliūnas.

„Svarbiausia buvo prabėgti be orientavimosi klaidų. Norėjome susigrąžinti čempionų titulą – praėjusiais metais buvome jį praradę. Tas mums pavyko, džiaugiamės su komanda“, – po finišo kalbėjo M. Tirlikas.

Aršesnė kova vyko dėl kitų prabos medalių. Paskutiniame etape ketvirtoje pozicijoje išbėgęs Kauno „Medeinos“/SM „Gaja“ atstovas Jonas Vytautas Gvildys savo etape pademonstravo greičiausią laiką ir tai padėjo jam pasivyti keletą varžovų. Kartu su Justu Misiūnu ir Simonu Tamošaičiu jiems atiteko sidabro medaliai, nuo lyderių sumoje jie atsiliko 1 min. 5 sek. Trečią vietą iškovojo taip pat alytiškiai. Alytaus „Dainavos“ vyrų ekipą sudarė Mindaugas ir Donatas Stulgiai bei Henrikas Paužas (2:05:07 val.).

Merginų iki 18 metų grupėje triumfavo Kauno sporto mokyklos „Gaja“ auklėtinės Urtė Čaplikaitė, Austė ir Justė Skaisgirytės. Tarp bendraamžių vaikinų stipriausi buvo Krekenavos gimnazijos, „Arboro“ sporto klubo atstovai Rokas Barauskas, Darius Mitrikas ir Dovydas Kaušakys.

Stipriausios jaunesnės, merginų iki 16 metų sportininkės buvo taip pat SM „Gaja“ auklėtinės Gabija Bajorinaitė, Gabija Gagytė ir Ugnė Skučaitė. Vaikinų grupėje triumfavo taip pat šios sporto mokyklos atstovai: Osvaldas Kazlauskas, Andrius Čereška ir Tadas Dementavičius.