Pasaulio taurės etape sportininkai varžėsi trumpintoje ilgojoje distancijoje

WOC 2018 nuotr./Gabija Ražaitytė

Penktadienį Norvegijoje trečiasis pasaulio orientavimosi sporto taurės etapas prasidėjo ilga distancija. Pirmas vietas iškovojo Švedijos orientacininkai: tarp vyrų triumfavo švedas Gustavas Bergmanas, o tarp moterų užtikrintą pergalę šventė taurės favoritė švedė Tove Alexandersson. Kartu startavo ir du Lietuvos atstovai.

Moterims reikėjo įveikti 9,3 km distanciją su 275 m vertikalaus sukilimo ir 13 kontrolinių punktų. Šioje rungtyje startavusi Lietuvos rinktinės narė Gabija Ražaitytė šią trasą įveikė per 1 val. 30 min. 42 sek. ir užėmė 73-ią vietą. Nuo lyderės švedės ji atsiliko trasoje 26 min. 9 sek. Antrą vietą varžybose užėmė Norvegijos orientacininkė Kamilla Olaussen (+3:29 min. nuo lyderės). Trečioje vietoje rikiavosi švedė Karolin Ohlsson (+4:41 min.).

Vyrų distancija sieks 13,6 km su 425 m vertikalaus sukilimo ir 16 kontrolinių punktų. Rungtyje startavo ir rinktinės debiutantas Leonas Mockūnas. Lietuvis ilgą trasą įveikė per 1 val. 45 min. 37 sek., nuo lyderio švedo atsilikęs 28 min. 1 sek. Antrą vietą užėmė Norvegijos atstovas Olavas Lundanes, kuris nuo lyderio atsiliko 35 sek. Trečioje vietoje rikiavosi šveicaras Mathiasas Kyburzas (+3:34 min.).