Pasaulio čempionate Jonas Maišelis pateko į stipriausiųjų dešimtuką

Jonas Maišelis

Rainer Burmann nuotr.

Sekmadienį Austrijoje pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas baigėsi sprinto rungtimi. Sportininkams teko išbandyti savo jėgas orientuojantis specifinėje Austrijos karinių pajėgų teritorijoje – į greičiausių sprinterių pasaulyje dešimtuką pateko Jonas Maišelis.

Vyrų grupėje reikėjo įveikti 9,8 km distanciją su 30 kontrolinių punktų. Į geriausiųjų dešimtuką patekęs J. Maišelis trasą įveikė per 21 min. 24 sek. Lietuvis turi gerą poziciją pagal pasaulinį reitingą, tad startavo pačioje pabaigoje, kartu su dvidešimt stipriausių atletų. Grįžęs iš trasos jis kurį laiką pirmavo. Tačiau vėliau sprinto favoritai rezultatų lentelėje lietuvio rezultatą nustūmė į 10 poziciją.

„Tokia lygi trasa, manau, kad buvo palanki lietuviams. Pats važiavau tikrai stabiliai, visą laiką žinojau kur esu ir buvau užtikrintas savo pasirinkimais. Greičiausiai man trečią vietą kainavo variantų pasirinkimas į kontrolinius punktus, nes tikrai jaučiau, kad pagal greitį galėjau kovoti“, – įspūdžiais po trasos dalijosi J. Maišelis.

Lietuvos rinktinės lyderis trasoje pasivijo dvejomis minutėmis anksčiau už jį startavusį austrą Keviną Haselsbergerį. Galiausiai ir finišą pasiekė kartu su juo. „Jį pavijau po pirmojo rato, kai reikėjo keisti žemėlapį. Iš tikrųjų, manau, kad jis man padėjo – būčiau nuvažiavęs asfaltu ne į reikiamą pusę. Tačiau, vėliau, kai laikiausi kartu su juo, manau, kad ir sukliudė parodyti geresnį laiką. Mačiau, kad važiuojame ne pačiais geriausiais galimais variantais, bet norėjau laikytis saugiai, kartu su varžovu, jo nepamesti“, – apie sprinto varžybų eigą pasakojo lietuvis.

Kitas Lietuvos atstovas Regimantas Kavaliauskas užėmė 21-ą vietą (22:15 min.), Šarūnas Dmukauskas – 30-as (22:53 min.), Nojus Kalvaitis – 39-as (23:46 min.), o Petras Andrašiūnas – 40-as (23:59 min.). Julius Juodišius užėmė 63-ią vietą tarp 92 startavusių sportininkų.

Pasaulio čempionu tapo Rusijos sportininkas Antonas Foliforovas, kuris trasą įveikė per 20 min. 39 sek. Nuo jo 12 sek. atsilikęs sidabrą iškovojo jo komandos narys Grigorijus Medvedevas. Bronzos medalis atiteko čekui Krystofui Bogarui (20:53 min.).

Moterims reikėjo įveikti 8,4 km distanciją su 23 kontroliniais punktais. Geriausiai tarp Lietuvos atstovų sekėsi Algirdai Mickuvienei, kuri užėmė 12-ą vietą. Trasą ji įveikė per 21 min. 14 sek. Kita Lietuvos atstovė Gabrielė Andrašiūnienė buvo 17-a, o Patricija Babrauskaitė – 33-ia. Viktorija Michnovič buvo diskvalifikuota, kadangi pažeidė taisykles.

Čempionės titulą iškovojo 24-erių suomė Henna Saarinen, kuri distanciją įveikė per 20 min. 5 sek. Antrą vietą dalinosi čekė Martina Tichovska su dane Kamile Sogard, kurios užfiksavo tą patį rezultatą – 20 min. 14 sek.

Jaunimo iki 20 metų grupėje du bronzos medalius savo apdovanojimų įskaitoje iš šio čempionato turintis Ignas Ambrazas liko 12-as. Lietuvis trasą įveikė per 18 min. 15 sek. ir nuo lyderio dano Tomo Steinhal atsiliko 2 min. 14 sek. Kitas Lietuvos atstovas Martynas Jurgaitis buvo 22-as, o Ąžuolas Macijauskas – 33-as.

Merginų grupėje geriausiai tarp Lietuvos atstovų sekėsi Austėjai Kalvaitytei, kuri užėmė 9-ą vietą. Kita Lietuvos atstovė Eglė Rubaževičiūtė buvo 20-a, o Justė Umbrasaitė – 22-a.

Kartu vykstančiame Europos jaunių iki 17 metų čempionate. Dovydas Šinkevičius užėmė 15-ą vietą, Vėjus Žigilėjus buvo 23-as, Liutauras Šambarys 28-as, o Nojus Lukošius – 34-as.

Kitais metais pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas vyks Danijoje.

Rezultatai