Pasaulio orientavimosi sporto čempionate Lietuvos moterų komanda – per žingsnį nuo medalio

Gabrielė Andrašiūnienė/Rainer Burmann nuotr.

Ketvirtadienį Austrijoje pasaulio suaugusiųjų ir jaunimo orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas tęsėsi komandine estafetės rungtimi. Trijų etapų estafetėje kurį laiką Lietuvos moterų komanda buvo įsiveržusios į trečią poziciją, tačiau galiausiai finišo liniją kirto 4-os. Iki bronzos medalio Viktorijai Michnovič, Algirdai Mickuvienei ir Gabrielei Andrašiūnienei pritrūko 52 sekundžių.

Kiekvienai komandos narei reikėjo įveikti 13,1 km distanciją su 130 m vertikalaus sukilimo ir 17 kontrolinių punktų. Vietovė estafetėms buvo parinkta pakankamai lėkšta, palyginus su kitų dienų čempionato vietovėmis. Tačiau vienoje atkarpoje reikėjo važiuoti per buvusius geležinkelio bėgius, kur suversti palaidi akmenys. Dviratininkams teko važiuoti per šią techniškai sudėtingą dalį. Pačiame žemėlapyje buvo labai daug takelių, tad orientacininkams buvo iššūkis važiuojant greitai atsirinkti savąjį.

Suminis Lietuvos moterų komandos laikas buvo 2 val. 1 min. 52 sek. Iš pirmojo etapo V. Michnovič buvo grįžusi penkta, nuo lyderės atsilikusi 57 sek. Estafetę perėmusi A. Mickuvienė grįžo ketvirtoje pozicijoje, kartu su švede.

Paskutiniu etapu važiavusi G. Andrašiūnienė visą trasą vijosi Suomijos sportininkę Marika Hara, kuri gynė čempionių titulą estafetėje. Tačiau finišo arenoje suomė pasirodė trečia, lietuvė pasirodė tik po jos.

Čempionių titulą iškovojo Čekijos trijulė: Katerina Novakova, Veronika Kubinova ir Martina Tichovska. Jų suminis laikas buvo 1 val. 58 min. Sidabro medalius iškovojo Rusijos sportininkės, kurios kurį laiką lyderiavo, bet finišavo iškart po čekių su 2 min. 26 sek. atsilikimu.

Vyrų grupėje triumfavo Rusijos sportininkai. Trijulė, kurią sudarė Antonas Foliforovas, Ruslanas Gritsanas ir Grigorijus Medvedevas tris etapus įveikė per 1 val. 48 min. 29 sek. ir išplėšė pergalę estafetėse. Kiekvienam vyrui reikėjo įveikti 15,1 km distanciją su 160 m vertikalaus sukilimo ir 18 kontrolinių punktų. Vos 10 sek. nuo jų atsilikę švedai laimėjo sidabro medalius (Linusas Moodas Karlsonas, Marcusas Janssonas ir Viktoras Larssonas).

Bronzos medaliai atiteko praėjusiais metais čempionų titulus iškovojusiems čekams (Jiri Hradilas, Vojtechas Ludvikas ir Krystofas Bogaras), jų rezultatas buvo 1 val. 48 min. 59 sek.

Lietuvos vyrų elito ekipą sudarė Regimantas Kavaliauskas, Šarūnas Dmukauskas ir Jonas Maišelis. Jie galutinėje rikiuotėje tarp vyrų užėmė 7-ą vietą, suminis rezultatas buvo 1 val. 53 min. 4 sek.

Jaunimo sportininkams – 6-os vietos

Lietuvos jaunimo iki 20 metų vaikinų komandai nepavyko pagerinti praėjusių metų 4-os vietos rezultato, tačiau galutinėje rikiuotėje buvo 6-ti. Kiekvienam komandos nariui reikėjo įveikti 11,2 km distanciją su 120 m vertikalaus sukilimo ir 13 kontrolinių punktų. Pirmu etapu startavusiam komandos lyderiui Ignui Ambrazui nepavyko išvengti orientavimosi klaidų ir grįžo jau ne su lyderių grupe 7-oje pozicijoje. Estafetę perėmęs Martynas Jurgaitis komandos poziciją buvo pakėlęs iki 3-ios vietos, į priekį praleidęs tik prancūzų ir čekų ekipas.

Tačiau paskutiniu etapu startavęs Ąžuolas Macijauskas trasoje į priekį praleido šveicarų, švedų ir suomių komandas, pats finišo arenoje pasirodė 6-as. „Trasos pabaigoje padariau klaidą, tad, galima sakyti, pralošiau penktą vietą. Labai liūdna dėl to“, – po finišo įspūdžiais dalijosi Ą. Macijauskas.

Suminis Lietuvos vaikinų laikas buvo 1 val. 46 min. 47 sek.

Čempionais tapo Čekijos sportininkai. Ričardas Vohanka, Matiasas Liudvikas ir Janas Hašekas distanciją įveikė per 1 val. 34 min. 29 sek. Sidabro medaliai atiteko prancūzams Jeremi Poure, Anatelis Dotas ir Nikolas Delaire, kurie atsiliko 4 min. 48 sek. Bronzos medalius iškovojo šveicarai Adrianas Jaeggi, Nojus Riederis ir Silas Hotzas (1:41:26 val.).

Tarp merginų iki 20 metų Lietuvos komanda taip pat užėmė 6-ą vietą, komandą sudarė Austėja Kalvaitytė, Justė Umbrasaitė ir Eglė Rubaževičiūtė. Kiekvienai sportininkei reikėjo įveikti 10,7 km distanciją su 120 m vertikalaus sukilimo ir 13 kontrolinių punktų.  Lietuvės įveikė trasą per 2 val. 12 min. 50 sek.

Čempionėmis tapo čekių trijulė Vilma Kralova, Veronika Grycova ir Aleksandra Svobodova (1:53:20 val.). 1 min 1 sek. nuo jų atsilikusios austrės iškovojo sidabro medalius (Lena Schnetz, Jana Hnilica ir Lea Hlinica). Praėjusiais metais aukso medalius iškovojusios suomės buvo trečios: Saara Yli Hietanen, Pinja Koskinen ir Jutta Nurminen (1:56:41 val.).

Europos jaunių iki 17 metų čempionate debiutavo lietuvių ekipa. Vėjus Žigilėjus, Nojus Lukošius ir Dovydas Šinkevičius buvo 7-ti, tačiau šalių įskaitoje užėmė 6-ą vietą. Kiekvienam komandos nariui reikėjo įveikti 9,3 km distanciją su 105 m vertikalaus sukilimo ir 12 kontrolinių punktų. Sumoje lietuvių laikas buvo 1 val. 39 min. 15 sek. Nuo lyderių prancūzų jie atsiliko daugiau nei 17 min. Auksinę Prancūzijos komandą sudarė Jasonas Bedry, Albinas Demaret Joly ir Kylianas Vymeris.

Rytoj sportininkų laukia poilsio diena, čempionatas tęsis šeštadienį daugiausiai ištvermės reikalaujančia ilgąja distancija.