Ignui Ambrazui antra diena iš eilės pasaulio jaunimo čempionate – bronzinė

Trečiadienį Austrijoje, Cvetlio apylinkėse, vidutine distancija tęsėsi pasaulio suaugusiųjų ir jaunimo orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas. Išskirtinai kalvotoje trasoje, kuri reikalavo ir nepriekaištingų orientavimosi įgūdžių, Lietuvos jaunimo komandos atstovui Ignui Ambrazui pavyko laimėti bronzos medalį.

Lietuvis 13,4 km distanciją su 520 m vertikalaus sukilimo ir 18 kontrolinių punktų įveikė per 53 min. 17 sek. Nuo čempionu tapusio šveicaro Adriano Jaeggi lietuvis atsiliko 2 min. 4 sek. Sidabro medalis atiteko suomiui Juha Lilja (52:46 min.).

Kitas Lietuvos atstovas Martynas Jurgaitis buvo 21-as (1:04:18 val.). Ąžuolas Macijauskas buvo 31-as (1:14:21 val.).

Merginų iki 20 metų grupėje Austėja Kalvaitytė buvo arti stipriausiųjų trejetuko, ji užėmė 5-ą vietą. Lietuvė 11,4 km distanciją su 360 m vertikalaus sukilimo ir 15 kontrolinių punktų įveikė per 56 min. 21 sek.

„Trasą pavyko įveikti pakankamai sklandžiai, visą laiką orientuojantis buvau užtikrinta, kur buvau. Startavau paskutinė, tad teko vytis visas varžoves. Labai nesidairiau kaip varžovės važiuoja, tačiau prisimenu, kad tikrai pavyko pavyti ir anksčiau startavusias sportininkes“, – taip varžybų eigą apibūdino A. Kalvaitytė.

„Buvo vietų, kur tikrai reikėjo labai daug orientuotis. Lėtai, susikaupus, o buvo vietų, kur reikėjo tik iš visų jėgų minti“, – apie visapusiškai sportininkus išbandžiusias varžybas atsiliepė A. Kalvaitytė.

Čempione tapo Čekijos atstovė Vilma Kralova, kuri distanciją įveikė per 51 min. 39 sek. Sidabro medalis atiteko prancūzei Constance Devilliers (52:51 min.), o bronza – rusei Alenai Fedoseevai (54:02 min.).

Šiandien suaugusiųjų grupėse sėkmingesnė diena buvo Lietuvos vyrų elito atstovams. Du sportininkai pateko į geriausiųjų dvidešimtuką. 18,4 km distanciją su 630 m vertikalaus sukilimo ir 20 kontrolinių punktų vienas rinktinės lyderių Jonas Maišelis įveikė per 1 val. 12 min. 36 sek. ir užėmė 17-ą vietą. Šarūnas Dmukauskas nuo komandos nario atsiliko 28 sek. ir buvo 19-as.

Vidutinėje distancijoje triumfavo šveicaras Simonas Braendlis, kuris trasą įveikė per 1 val. 2 min. 14 sek. Sidabro medalį iškovojęs prancūzas Baptiste Fuchs nuo jo atsiliko 1 min. 4 sek. Rusijos sportininkas Grigorijus Medvedevas iškovojo bronzos medalį (1:03:51 val.).

Kitas Lietuvos atstovas Regimantas Kavaliauskas užėmė 35-ą vietą (1:20:40 val.), iškart po jo rikiavosi Petras Andrašiūnas 36-oje pozicijoje (1:21:29 val.). Suaugusiųjų grupėje debiutavęs Nojus Kalvaitis buvo 51-as (1:31:01 val.).

Moterų elito grupėje geriausią rezultatą parodė Algirda Mickuvienė, kuri 15,4 km distanciją 520 m vertikalaus sukilimo su 18 kontrolinių punktų įveikė per 1 val. 26 min. 42 sek. Kita Lietuvos atstovė Patricija Babrauskaitė užėmė 29-ą vietą (1:31:36 val.). Kitos dvi Lietuvos rinktinės narės Gabrielė Andrašiūnienė ir Viktorija Michnovič nebaigė visos distancijos.
Kartu vykstančiame Europos jaunių orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate Dovydas Šinkevičius buvo 21-as, kuris trasą įveikė per 1 val. 1 min. 41 sek.. Nojus Lukošius buvo 26-as (1:06:09 val.), o Liutauras Šambarys – 28-as (1:09:04 val.). Vėjus Žigilėjus buvo diskvalifikuotas. Tarp jaunių triumfavo suomis Antti Rissanen.

Ketvirtadienį čempionatas tęsis estafetėmis.