Gabija Ražaitytė vidutinėje trasoje papuolė į stipriausių 30-tuką

Antradienį pasaulio orientavimosi sporto bėgte čempionatas iš Rygos persikelė į Siguldą, kur Gaujos upės šlaituose sportininkai kovojo dėl čempionų vardų vidutinėje trasoje. Tarp atstovavusių Lietuvos atstovų į geriausiųjų trisdešimtuką patekti pavyko Gabijai Ražaitytei – finale užėmė 29-ą vietą.

Pirmosios į trasą išbėgo moterys. Lietuvė 4,8 km trasą su 17 kontrolinių punktų įveikė per 38 min. 32 sek. ir užėmė 29-tą vietą tarp 71 vidutinės trasos finale startavusių dalyvių.

„Klaidų padariau tik pačioje trasos pradžioje apie 1-1,5 min. Bėgdama į antrą punktą gal kiek per anksti pradėjau kilti aukštyn, ir šiek tiek prabėgau trečią punktą, – įspūdžiais po trasos dalinosi G. Ražaitytė. – Išbėgusi į trasą tikėjausi, kad bus pramintų takelių, nes jau nemažai sportininkių startavo prieš mane, tačiau nelabai matėsi ištryptų kelių. Pati vietovė buvo tokia, kokios tikėjomės ir kokiai ruošėmės.“

Kita Lietuvos atstovė Aušrinė Kutkaitė vidutinėje trasoje užtruko 42 min. 15 sek. ir užėmė 44-tą vietą.

Nugalėtoja tapo Rusijos atstovė Natalia Gemperle, kuri trasoje užtruko 32 min. 2 sek. Sidabrą iškovojo suomė Marika Teini, ji nuo nugalėtojos atsiliko 1 min. ir 30 sek., bronzos medalis atiteko Prancūzijos sportininkei Isia Basset, kuri trasą įveikė per 33 min. 56 sek.

Vyrų grupėje Jonas Vytautas Gvildys 5,9 km trasą su 19 kontrolinių punktų įveikė per 38 min. 12 sek. ir buvo 31-as tarp 78-ių finalo dalyvių. Simonas Krėpšta parodė panašų rezultatą, jis trasoje užtruko 38 min. 25 sek. ir užėmė 34-tą vietą. Čempionu tapo Norvegijos atstovas Eskil Kinneberg, kuris trasą įveikė per 32 min. 59 sek. Sidabro ir bronzos apdovanojimai atiteko Šveicarijos sportininkams – antrą vietą iškovojęs Danielis Hubmanas nuo nugalėtojo atsiliko 6 sekundėmis, o trečias likęs Florian Howald – 14 sekundžių.

„Savo pasirodymą vertinu vidutiniškai, padariau smulkių klaidų, iš viso apie 2-3 minutes, – po trasos pasakojo S.Krėpšta. – Vietovė labai lietuviška, tikrai nenustebino, reikėjo pasirinkti tinkamą variantą ir kai kur šlaituose stebėti reljefą, todėl tikrai apmaudu dėl tų kelių klaidelių, kurių buvo galima išvengti.“

Trečiadienį pasaulio orientavimosi sporto bėgte čempionate bus poilsio diena, po kurios sportininkai stos į kovą estafečių varžybose.

Moterų grupės rezultatai

Vyrų grupės rezultatai

Nuotrauka – Gintaras Šiuparys, lrytas.lt