Pasaulio studentų orientavimosi sporto čempionate A. Bartkevičius sprinte buvo 8-as

A. Bartkevičius

Suomijoje pasaulio studentų orientavimosi sporto čempionatas ketvirtadienį tęsėsi sprinto rungtimi. Lietuvos atstovui Algirdui Bartkevičiui generalinė repeticija prieš pasaulio čempionatą Latvijoje kitą mėnesį pavyko – jis užėmė 8-ą vietą.

Lietuvis 4 km distanciją su 21 kontroliniais punktais įveikė per 14 min. 29,2 sek. ir atsiliko nuo nugalėtojo iš Naujosios Zelandijos Timo Robertsono 45 sek.

Anot A. Bartkevičiaus, konkurencija studentų čempionate yra tikrai didelė, nors ir kažkiek nusileidžia suaugusiųjų pasaulio pirmenybėms. „Bent jau pirmas penketukas šiame čempionate sprinte tikrai važiuos rugpjūtį į pasaulio suaugusiųjų čempionatą Latvijoje“, – apie rugpjūčio pradžioje prasidėsiantį pasaulio suaugusiųjų čempionatą prisiminė lietuvis.

Pats lietuvis pasakojo, kad jau keletą metų specializuojasi sprintuose, o savo pasirodymą vertina ne pagal pasiektą vietą, o asmeninį pasirodymą – jį vertina kritiškai ir tikina, kad galėjo prabėgti geriau. „Pasirodymą savo vertinčiau vidutiniškai, kadangi neįvykdžiau to, ko norėjau. Tiesiog, prabėgau be jokių didelių klaidų orientavimosi“, – sakė vienas jauniausių ir perspektyviausių Lietuvos rinktinės narių A. Bartkevičius, kuris pasaulio studentų čempionate atstovauja Švedijos Linkopingo universitetui.

Antrą vietą sprinte iškovojo norvegas Trondas Einaras Moen Pederslis, kuris trasoje užfiksavo 13 min. 52,1 sek. Rezultatą. Bronzinės prabos medalis pasaulio studentų čempionate atiteko australui Henriui McNulty (14:08,3 min.).

„Sprinto nugalėtojas Timas Robertsonas turi du pasaulio jaunimo čempionato auksus savo apdovanojimų sąraše – jis buvo vienas favoritų. Norvegas, kuris buvo antras – lygiai taip pat, bėgo ir šiemet Europos čempionate Šveicarijoje, ir dabar bėgs rugpjūtį pasaulio čempionate Rygoje, – apie konkurencinę aplinką pasaulio studentų čempionate Suomijoje atsiliepė A. Bartkevičius. – Miško trasose dominuoja čia skandinavai, nes jiems šios vietovės įprastos, o sprinte labiau – pavieniai sportininkai iš skirtingų šalių“.

Kitas pasaulio studentų čempionate startavęs lietuvis Kevinas Olišauskis (Šiaulių valstybinė kolegija) buvo 80-as (17:07,4 min.), o Paulius Vidžiūnas (VGTU) – 86-as iš 101 sėkmingai trasą įveikusių dalyvių (17:28,8).

Tarp 89 studenčių dalyvavo ir trys Lietuvos atstovės. Iš jų 3,5 km sprinto distanciją su 19 kontroliniais punktais greičiausiai įveikė Vesta Ambrazaitė (VU), kuri prabėgo per 16 min. 35,2 sek. ir užėmė 62-ą vietą. Kitų dviejų lietuvių rezultatai rikiavosi viena po kitos – Milda Radzivonaitė iš LSU universiteto buvo 66-a (17:04,5 min.), o Vilija Rėvaitė (LSU) – 67-a (17:07,7 min.).

Čempionatas šeštadienį baigsis estafetės rungtimi.

Rezultatai