Pasaulio veteranų čempionate lietuvis laimėjo bronzą

Ivanas Ziazulia bėgo M60 grupėje finale ir laimėjo bronzą. Jo trasa atrodė taip

Sekmadienį visų akys krypo į Kopenhagos centrą, kur vykstančiame pasaulio veteranų orientavimosi sporto čempionate varžėsi per 4100 orientacininkų. Sprinto finalo rungtyje lietuvis Ivanas Ziaziulia vyrų nuo 60 metų grupėje iškovojo bronzos medalį.

Lietuvis sprinto trasą įveikė per 15 min. 4 sek. ir atsiliko nuo nugalėtojo brito Johno Embrey 25 sekundėmis.

Vakar savo pogrupyje kvalifikacijoje laimėjęs Agnius Čiapas finale vyrų nuo 35 metų grupėje užėmė 11-ą vietą. Vyrų nuo 50 metų grupėje Ramūnas Časas buvo 13-as.

Taip pat gerus rezultatus demonstravo į A finalus patekusios Lietuvos moterys. 8 vietas savo grupėse užėmė Aušra Bartkevičienė (W50) ir Danutė Vilkelienė (W60).

Didžiausiame pasaulio veteranų čempionate Danijoje dalyvauja gausi lietuvių delegacija, iš viso sprinto kvalifikacijoje vakar startavo 35 Lietuvos atstovai.

Paskutinį kartą tokio gausumo pasaulio veteranų pirmenybės vyko Suomijoje 2007-ais metais. Pirmą kartą čempionatas veteranams įvyko 1983-iais metais, tuo metu tai buvo laikoma pasaulio veteranų taure.

Seniausias dalyvis vyras startavo nuo 100 metų amžiaus grupėje ir tai yra Rune Haraldsson – vienintelis tokio garbaus amžiaus. Tarp moterų vyriausios čempionato dalyvės yra nuo 90 amžiaus grupėje – tokių yra trys.

Pasaulio veteranų čempionate varžosi orientacininkai iš 45 valstybių. Pagal kiekybę dominuoja skandinavai: švedų yra 844, suomių 654, o norvegų – 553.

Antradienį čempionatas tęsis kvalifikacija miško trasoms.

Rezultatai

Žemėlapiai iš varžybų