Europos čempionate Jonas Maišelis – tarp 6 geriausių

Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate Vengrijoje šeštadienį Jono Maišelio rezultatas po finišo ilgai kabėjo tarp lyderių. Po ilgo laukimo kol finišuos likę favoritai, galutinėje rikiuotėje Lietuvos atstovas liko visai arti medalininkų, užėmęs 6-ą vietą.

Vyrams reikėjo įveikti 21,1 km distanciją su daugiau nei 300 m vertikalaus sukilimo ir 21 kontroliniais punktais. Oficialų 6-os vietos diplomą laimėjęs J. Maišelis trasą įveikė per 1 val. 3 min. 58 sek. Nuo lyderio lietuvis atsiliko kiek daugiau nei 4 minutes.

„Kartu su kolegomis po finišo žiūrėjome GPS trasos pakartojimus, tai mačiau, kad ne visus pasirinkimus į kontrolinius punktus pasirinkau lošiamus“, – apie dinamišką vietovę Budapešto apylinkėse atsiliepė J. Maišelis. Jis pasakojo, kad veltui sukilo į vieną kalną, tad tokios klaidos galėjo kainuoti ir medalį.

Trasos pirmiausia driekėsi kalvotame miške, o po to laukė motokroso trasos ir painūs keliukai atvirose vietovėse. Lietuvis pasakojo, kad tokio tipo vietovė jam patinka, tad jautėsi stipriai – prieš šešerius metus dar atstovaudamas Lietuvai jaunimo grupėje pasaulio jaunimo orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate buvo laimėjęs sidabro medalį.

Būtent šioje vietovėje ir vyko treniruočių stovykla prieš 2012-ų metų pasaulio čempionatą. „Prisiminimai nekokie, pamenu, kaip buvau labai stipriai kritęs ant asfalto važiuojant link finišo“, – su šypsena prisiminė šiandien tarp pajėgiausio Senojo žemyno elito stipriai pasirodęs Lietuvos rinktinės lyderis, pridūręs, kad finišas buvo toje pačioje vietoje.

Čempiono titulą iškovojo pasaulio kalnų dviračių kroso taurės etapuose dalyvaujantis čekas Krystofas Bogaras. Sidabro medalis atiteko Rusijos atstovui Ruslanui Gritsanui, o bronzos – prancūzui Baptiste Fuchs.

Kitas Lietuvos atstovas Šarūnas Dmukauskas užėmė 37-ą poziciją. Lietuvis trasą įveikė per 1 val. 13 min. 26 sek. Debiutantas Europos čempionate Nojus Kalvaitis trasoje užfiksavo 1 val. 15 min. 32 sek. rezultatą ir švieslentėje rikiavosi 43-ioje pozicijoje. Donatas Mickus buvo 49-as.

Moterų elito grupėje Algirda Mickuvienė užėmė 10-tą vietą. 17,8 km distanciją su daugiau nei 300 m vertikalaus sukilimo ir 19 kontrolinių punktų ji įveikė per 1 val. 6 min.

Kita Lietuvos atstovė Viktorija Michnovič užėmė 21-ą vietą, Patricija Babrauskaitė 27-ą, o Gabrielė Andrašiūnienė – 30-ą vietą.

Tarp moterų triumfavo Rusijos dviratininkė Olga Vinogradova. Ji distanciją įveikė per 58 min. 56 sek. ir užtikrintai nugalėjo prieš artimiausias varžoves. Sidabro medalis atiteko britei Clare Dallimore, o bronza – rusei Svetlanai Poverinai.

Kartu vykstančiame Europos jaunimo čempionate vaikinams reikėjo įveikti 14,9 km distanciją su 200 m vertikalaus sukilimo ir 18 kontrolinių punktų. Greičiausiai tarp lietuvių distanciją įveikė Ignas Ambrazas, užėmęs 18-ą vietą (46:27 min.). Kitas Lietuvos atstovas Martynas Jurgaitis buvo 21-as (47:01 min.), Dovydas Šinkevičius ir Ąžuolas Macijauskas atitinkamai pasidalino 32 ir 33 vietas.

Vaikinų iki 20 metų grupėje trečią dieną iš eilės laimėjo Danijos atstovas Thomas Steinhal, trasą įveikęs per 38 min. 27 sek. Antras buvo Rusijos atstovas Pavelas Radyvanyukas (39:36 min.), o trečias – prancūzas Jeremi Pourre (41:35 min.).

Tarp merginų greičiausiai 13,5 km trasą su 160 m vertikalaus sukilimo ir 15 kontrolinių punktų įveikė Rusijos sportininkė Uliana Sukholovskaja (48:13 min.). Antrą ir trečią vietas atitinkamai užėmė prancūzės Marine Denoual ir Lou Garcin.

Geriausiai šiandien tarp Lietuvos merginų (iki 20 metų) pasirodė Austėja Kalvaitytė, kuri užėmė 14-ą poziciją (56:44 min.). 20 ir 21 vietas atitinkamai dalinosi Eglė Rubaževičiūtė ir Justė Umbrasaitė.

Sekmadienį Europos čempionatas baigsis mišrios estafetės rungtimi, o jaunimas varžysis merginų ir vaikinų estafetėje.