Vengrijoje Europos čempionate I. Ambrazas laimėjo bronzos medalį

Europos čempionate Ignas Ambrazas iškovojo bronzos medalį

Europos orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas Vengrijoje penktadienį prasidėjo ilgosios distancijos rungtimi. Bronzos medalį jaunimo vaikinų iki 20 metų grupėje iškovojo Ignas Ambrazas.

Vaikinams reikėjo įveikti 27,1 km distanciją su beveik 700 m vertikalaus sukilimo. I. Ambrazas trasą įveikė per 1 val. 42 min. 11 sek.

Sportininkams ypatingai sąlygas apsunkino iš vakaro palijęs lietus. Įkalnėse danga pavirtusi minkštu moliu lindo dviračiams į ratus, tad bent keletą kartų tekdavo stoti juos valyti dėl strigimų. Bronzos medalį iškovojęs I. Ambrazas pripažino, kad trasa buvo išskirtinai sudėtinga ir tokio gero rezultato net nesitikėjo.

„Tik grįžus iš trasos man komandos draugai pasakė, kad užėmiau trečią vietą. Trasa tikrai buvo labai sunki, bet juk taip ir turi būti Europos čempionate“, – savo įspūdžiais užsikabinęs bronzinės prabos medalį dalinosi I. Ambrazas.

Kitas Lietuvos atstovas Dovydas Šinkevičius buvo 17-as (2:10:05 val.), iškart po jo rezultatų lentelėje rikiuojasi Ąžuolas Macijauskas (2:14:51 val.). Martynas Jurgaitis užėmė 22-ą vietą.

Vaikinų grupėje laimėjo Danijos atstovas Thomas Steinhal, trasą įveikęs per 1 val. 31 min. 34 sek. Antras buvo čekas Matyas Ludvikas.

Moterų elito grupėje Gabrielė Andrašiūnienė užėmė 8-tą vietą. 30,5 km distanciją su daugiau nei 700 m vertikalaus sukilimo ir 20 kontrolinių punktų ji įveikė per 2 val. 20 min. 30 sek.

Lietuvė pasakojo, kad trasoje jai teko daug kartų stoti krapštyti purvą iš ratų – jie užsikimšę vietomis vos sukosi.

„Trasoje buvo skaidyti punktai, tad žiūrėjau, kad po antrojo skaidyto rato gavau didelį atsilikimą nuo lyderės. Būtent toje vietoje man ir teko ilgai krapštyti purvą iš po ratų. Tokioms sąlygoms net sunku pasiruošti, visi turėjo su tuo dorotis“, – pasakojo G. Andrašiūnienė.

Kita Lietuvos atstovė Viktorija Michnovič užėmė 18 vietą, o Patricija Babrauskaitė – 23-ią. Algirda Mickuvienė distancijos nebaigė dėl dviračio techninių nesklandumų.

Tarp moterų triumfavo Čekijos dviratininkė Martina Tichovska. Ji distanciją įveikė per 1 val. 58 min. 27 sek. ir užtikrintai nugalėjo prieš artimiausias varžoves. Sidabro medalis atiteko rusei Olgai Vinogradovai, o bronza – suomei Antonijai Hagai.

Vyrams reikėjo įveikti 40,5 km distanciją su beveik 1 km vertikalaus sukilimo ir 19 kontrolinių punktų. Greičiausiai tarp Lietuvos atstovų distanciją įveikė Šarūnas Dmukauskas, kuris užėmė 23-ią poziciją. Lietuvis trasą įveikė per 2 val. 25 min. 14 sek.

Nojus Kalvaitis debiutavo Europos suaugusiųjų čempionate užėmęs 37-ą poziciją. Jis užfiksavo 2 val. 44 min. 47 sek. Donatas Mickus buvo 41-as, o Jonas Maišelis distancijos nebaigė.  Kad vietovėje buvo ekstremalios sąlygos parodė ir tai, kad lyderiai važiavo kur kas ilgiau, nei buvo organizatoriai numatę nugalėtojo laiką. Greičiausiai distanciją įveikė Čekijos sportininkas Vojtechas Ludvikas, kuris pravažiavo per 2 val. 7 min. 26 sek. Planuojamas lyderių laikas buvo 1 val. 45 min. Sidabro medalis atiteko Italijos atstovui Lucai Dalavalei. Trečią vietą užėmė rusas Ruslanas Gritsanas.

Merginų jaunimo grupėje Austėja Kalvaitytė užėmė 6-ą vietą. Eglė Rubaževičiūtė rikiavosi 9-oje, o Justė Umbrasaitė 11-oje pozicijoje.

Kartu vykstančiame pasaulio veteranų orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionate Rūta Stanevičienė dvi dienas iš eilės savo amžiaus grupėje (iki 60 metų) laimėjo bronzos medalius.

Rytoj Europos čempionatas tęsis vidutinės distancijos rungtimi. Sekmadienį pirmenybės baigsis mišrios estafetės rungtimi, o jaunimas varžysis merginų ir vaikinų estafetėje.