Lietuvos čempionate orientacininkai brido per pelkynus

Sekmadienį Vilniaus rajone esančiame Bukiškio miške vyko Lietuvos orientavimosi sporto čempionatas vidutinėje distancijoje. Čia dar vieną aukščiausios prabos medalį šį sezoną į savo medalių kolekciją atsinešė Kauno „Medeinos“/Sporto mokyklos „Gaja“ auklėtinis Jonas Vytautas Gvildys ir Alytaus „Dainavos“ orientacininkė Sandra Paužaitė.

Vyrams reikėjo įveikti 6,3 km distanciją su 22 kontroliniais punktais. Orientacininkams varžybas labai apsunkino specifinė vietovė – kone per visą žemėlapį telkšo didžiulė pelkė, kuri kai kur buvo ganėtinai sausa, o vietomis – teko bristi.

Greičiausiai distanciją tarp vyrų įveikęs J. V. Gvildys užfiksavo 34 min. 2 sek. rezultatą. Antrąją vietą užėmė „Versmės“ klubo atstovas Leonas Mockūnas (36:30 min.), o trečias buvo Kauno „Tako“ orientacininkas Simonas Krėpšta (36:46 min.).

Čempiono titulą iškovojęs orientacininkas sakė, kad orientavimasis tokioje vietovėje buvo išskirtinai įdomus – kai kurių punktų teko ieškoti mažose pelkės salelėse.

„Pelkėje buvo daug mažų salelių, kuriuose – kontroliniai punktai. Tai tikrai buvo įdomi ir nauja patirtis. Nesame mes pratę prie tokių vietovių, čia išskirtinis atvejis“, – sakė Kauno „Medeinos“ atstovas J. V. Gvildys.

Specifinėje vietovėje klaidų nepavyko išvengti net greičiausiam orientacininkui. „Viena didžiausių mano orientavimosi klaidų buvo į pirmąjį punktą. Priskaičiuočiau maždaug minutę klaidų trasoje“, – svarstė J. V. Gvildys.

Iš viso vyrų elito grupėje varžėsi 52 orientacininkai.

Moterims reikėjo įveikti 5,1 km distanciją su 18 kontrolinių punktų. Čempionės titulą apgynė Alytaus „Dainavos“ atstovė S. Paužaitė, kuri užfiksavo 37 min. 22 sek. rezultatą. Antrą vietą užėmė Šiaulių „Igtisos“ sportininkė Gabija Ražaitytė (39:38 min.), o bronza atiteko „Kopos“ atstovei Kristinai Trimakei (42:15 min.). Moterų elito grupėje varžėsi 19 orientacininkių.

Vaikinų iki 20 metų grupėje greičiausias buvo „Šiaulių JTC“ atstovas Rokas Vaitkus, kuris 5 km distanciją su 15 kontrolinių punktų įveikė per 33 min. 55 sek. Antrasis buvo Vilniaus „Ąžuolo“ atstovas Pranas Germanavičius (34:14 min.), o trečias – Šiaulių „Sako“/Kauno sporto mokyklos „Gaja“ atstovas Ignas Jaseliūnas (35:58 min.).

Tarp to paties amžiaus merginų greičiausia buvo Kauno „Tako“ atstovė Ugnė Gineikaitė, kuri 4,3 km trasą įveikė per 39 min. 50 sek. Antroji buvo Vilniaus „Ąžuolo“ atstovė Kastė Rutkauskaitė (47:41 min.), o trečia – „Šilo“/Sporto mokyklos „Gaja“ atstovė Deimantė Motiejūnaitė.

Iš viso įvairiose amžiaus grupėse Lietuvos čempionate varžėsi 512 orientacininkai. Kandidatams į Lietuvos rinktinę tai buvo atrankinės varžybos į rugpjūčio mėnesį Latvijoje vyksiantį pasaulio čempionatą.