Lietuvos čempionais tapo vilniečių komanda

Sekmadienį Vilniaus apylinkėse esančiame Senasalyje įvyko paskutinis Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionato etapas. Komandinėje estafetės rungtyje iš viso varžėsi 69 komandos, vyrų grupėje po atkaklios kovos aukso medalius pavyko iškovoti Vilniaus „Perkūno“ trijulei Viliui Stankevičiui, Kasparui Šulčiui ir Nerijui Šulčiui. Tarp moterų čempionių titulą apgynė Šiaulių „Sako“ atstovės Gabrielė Andrašiūnienė, Vesta Ambrazaitė ir Lubova Pavlukova.

Per naktį pustęs sniegas sportininkams apsunkino sąlygas – keliukai buvo gana prastai matomi. Vyrams reikėjo įveikti po 7,5 km su 16 kontrolinių punktų. Pirmu etapu startavęs Vilniaus „Perkūno“ atstovas V. Stankevičius iš trasos grįžo antroje pozicijoje. Estafetę perėmęs K. Šulčys įsiveržė į priekį, o N. Šulčiui pavyko išlaikyti atotrūkį ir finišuoti pirmam. Suminis vilniečių laikas buvo 2 val. 19 min. 56 sek.

Kiek mažiau nei 2 minutėmis galutinėje rikiuotėje atsilikę klubo „Telšiai“ atstovai Aidas Žigilėjus, Regimantas Kavaliauskas ir Vitalijus Petrulis užėmė antrą vietą (2:21:37 val.). Trečioje pozicijoje buvo Šiaulių „Sako“ komanda, kurią sudarė Petras Andrašiūnas, Dmitrijus Andrejevas ir Rokas Vaitkus (2:22:37 val.).

Vilniečių komandos atstovas N. Šulčys džiaugėsi, kad Lietuvoje pagaliau – puikios sąlygos žiemos sportui ir geros sąlygos sportininkams pasivaržyti. „Estafečių trasa tikrai buvo suplanuota labai kūrybingai. Leido parodyti ir greičio savybes ir orientavimosi technikos, – sakė po penkerių metų pertraukos aukso medalius kartu su vilniečių komanda „Perkūnas“ iškovojęs N. Šulčys, pridūręs, kad atšiaurus vėjas apsunkino sąlygas. – Gaila, kad per naktį prieš varžybas po stipraus vėjo kai kurios vėžės buvo užpustytos. Todėl pirmu etapu startavusiems sportininkams teko minti vėžes“.

Pats vilnietis slydo paskutiniu etapu ir sakė, kad jau takeliai buvo kur kas labiau matomi, tačiau techniškai trasa nebuvo lengva. „Trečiame etape buvo tikrai žiemos orientavimosi sportas. Siaura vėžė, daug darbo vienlaikiais žingsniais su lazdomis. Komandos draugai padarė viską, kad man reikėtų kuo mažiau stengtis. Beliko tik užbaigti estafetę ir iškovoti aukso medalį „Perkūno“ komandai“, – sakė. N. Šulčys.

Moterų grupėje kiekvienai komandos narei reikėjo įveikti po 6,5 km orientavimosi sporto trasą su 15 kontrolinių punktų. Čempionių titulą apgynusios orientacininkės iš Šiaulių „Sako“ klubo visus tris etapus įveikė per 2 val. 23 min. 19 sek. Pirmu etapu slydusi L. Pavlukova grįžo ketvirta, tačiau jos komandos draugei V. Ambrazaitei pavyko panaikinti deficitą ir išsiveržti į priekį. Paskutiniu etapu slydusi G. Andrašiūnienė išlaikė atotrūkį nuo artimiausių konkurenčių.

Antrą vietą iškovojo Vilniaus „Fortūnos“ komanda. Asta Januškevičienė, Miglė Sušinskaitė ir Judita Traubaitė užfiksavo 2 val. 26 min. 31 sek. suminį laiką. Trečią vietą užėmė Vilniaus „Perkūno“ atstovės Algirda Zaliauskaitė, Viktorija Michnovič ir Jolanta Šulčienė (2:45:54 val.).

Jaunimo iki 18 metų grupėse aukščiausios prabos medalius laimėjo Panevėžio „KKSC“ komandos. Tarp merginų tai buvo panevėžietės Sandra Maižvilaitė, Morta Matelytė ir Malvina Girinskytė. Vaikinų grupėje laimėjo taip pat panevėžiečiai Dovydas Šinkevičius, Gytis Dauknys ir Adomas Repšys.

Rezultatai