Pasaulio studentų čempionate lietuviai buvo 27-ti

Aidas Žigilėjus/Organizatorių nuotr.

Estijoje Tartu mieste sprinto distancija prasidėjo pasaulio orientavimosi sporto slidėmis studentų čempionatas (FISU). Abu deleguoti Lietuvos atstovai Vesta Ambrazaitė ir Aidas Žigilėjus užėmė 27-as vietas savo grupėse.

Varžybų trasa driekėsi per Haanja mišką, esantį 90 km nuo Tartu. Jame 4,2 km distanciją su 8 kontroliniais punktais Vilniaus universiteto studentė V. Ambrazaitė įveikė per 18 min 55 sek. Greičiausiai distanciją įveikė norvegė Anna Ulvensoeen, užfiksavusi 14 min. 48 sek. rezultatą. Sidabro medalis atiteko estei Daisy Kudre (15:18 min.), o bronza – Rusijos sportininkei Marijai Petrushko (15:21 min.).

Tarp studentų taip pat 27-ą vietą užėmęs Kauno technikos kolegijos atstovas A. Žigilėjus 4,9 km distanciją su 11 kontrolinių punktų įveikė per 20 min. 53 sek. Grupės lyderiu buvo rusas Sergėjus Gorlanovas, kuris užfiksavo 14 min. 48 sek. rezultatą. Sidabro medalis atiteko jo tautiečiui Vladislavui Kiselevui (14:51 min.), o trečias buvo norvegas Joergenas Haugenas Madslienas (14:55 min.).

Iš viso čempionate dalyvauja per 100 studentų iš 15 šalių.

Rytoj 11 val. Lietuvos duetas startuos mišriose sprinto estafetės varžybose.

Planuojama įtraukti orientavimosi sporto slidėmis sporto šaką į pasaulio studentų žiemos universiadą, kuri vyks 2019 metais Krasnojarske, Rusijoje.